Sołeckie święto i otwarcie Orlika

Na sołeckie święto mieszkańcy przybywali całymi rodzinami. Na Orliku od rana rozgrywany był pierwszy sołecki turniej piłkarski, a na placu zabaw najmłodsi pokonywali tory przeszkód. W oficjalnym otwarciu nowych inwestycji uczestniczyli zaproszeni goście: poseł Zenon Durka, Starosta Jan Grabiec, Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, przedstawiciel kancelarii Prezydenta RP Michał Szweycer. Reprezentujący Ministra Sportu i Turystyki Michał Czaykowski odczytał pismo Ministra Adam Giersza i przekazał młodzieży komplet piłek. Poświęcenia Orlika dokonał ksiądz Piotr Śliwka.

A na scenie i poza nią organizatorzy przygotowali bogaty program i sporo dodatkowych atrakcji. Na początek był program familijny i występ zespołu młodzieży 50+ ze Stanisławowa Drugiego. Gromkie brawa zebrał zespół, debiutujący tego dnia na scenie. Stworzyły go mamy uczniów oraz nauczycielki ze szkoły w Józefowie. Wykonały bez tremy wiązankę przebojów, z własnym układem choreograficznym

Występowali też uczniowie, zespół Piena Voce i To Be Up. Wielkie emocje wzbudził jak zwykle samorządowy blok konkursowy, którego głównymi bohaterami byli sołtysi. Było szukanie jajek w sianie, skoki w płetwach, wyścigi taczek i zawody w siłowaniu na ręce.
Muzykę zapewnili uczestnicy konkursu zespołów weselnych Józgraby 2011, wystąpił też nasz dobry znajomy zespół Awans. Festyn zakończył się zabawą przed sceną i koncertem zwycięzcy konkursu, zespołu Prestige z Warszawy.

A poza sceną najmłodsi mieli do dyspozycji nie tylko plac zabaw przy szkole, także małe wesołe miasteczko z euro-bungy, zjeżdżalnią pneumatyczną, dmuchanym zamkiem i rodeo-bykiem. W stoisku promocyjnym Urzędu Gminy zorganizowane zostały punkty plastyczny oraz konkursowy. Za malowankę lub prawidłową odpowiedź na pytanie, sprawdzające wiedzę o gminie, losowało się nagrodę. A maskotka gminy Bobern ujawnił swój nowy talent do gry w piłkę nożną. Zabawa była znakomita!


Zapraszamy do galerii