Spotkanie U – Rodziny Sołtysa

Kiedy godzinę później wracali po zielonoświątkowej mszy scena na festyn U-Rodziny Sołtysa zaczęła nabierać kształtów. Scena była gotowa po kilku godzinach, żeby punktualnie o 15.00 można było rozpocząć zabawę. Imprezę poprowadziła Agnieszka Powała, Dyrektor Szkoły w Józefowie, prywatnie znana jako animator wszystkiego, co pozytywnie zakręcone w Gminie Nieporęt.

Program imprezy był tak bogaty, że trudno było by opisać w kilku zdaniach, to co się działo na scenie i poza nią. Nie sposób nie wspomnieć o występach najmłodszych artystów ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, którzy zaprezentowali się piosenkami ekologicznymi. Po nich na scenie pojawiły się kolejno Natalia Sucharska i Klaudia Krawczak, które również pokazały zebranej publiczności swój kunszt wokalny.

Ośrodek Kultury z Kątów Węgierskich pochwalił się swoją sekcją baletową, a reprezentacja Stanisławowa Drugiego grupą taneczną.
Po roztańczonych dzieciakach na scenie znowu zaczęli pojawiać się młodzi wokaliści. W pamięci uczestników festynu na długo pozostanie występ Leny Grobel, która piosenkę zadedykowała mamie.
Na U-Rodzinach Sołtysa nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Największą popularnością cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie. Kolejka do nich nie malała nawet na minutę. Również na konną przejażdżkę czekało wielu chętnych. Większość, oczywiście, z kolorową watą cukrową w ręku.

Ale na tym atrakcje się nie kończyły – stoiska z grochówką, pajdami chleba ze smalcem, plackami ziemniaczanymi z Rancza Bena, ciastami własnej roboty oraz grille miały do późnych godzin swoich wiernych odbiorców.Kiedy przebrzmiały już ostatnie słowa pięknych piosenek finalistów konkursu „Piosenka jest dobra na wszystko”, na scenie pojawił się zespół PIENA VOCE, który zabawił widzów świetnym kabaretem oraz występami wokalistów.

Po młodych artystach przyszedł czas na występ grupy Młodzież 50+, który zgromadził rzeszę wiernych słuchaczy. Jeszcze nie przebrzmiały ostatnie dźwięki świetnego występu zespołu ze Stanisławowa Drugiego, a na scenie pojawiła się grupa rozśpiewanych Józefinek. Wzrok przyciągał nie tylko osobisty urok pań, ale również stroje w naszych narodowych barwach. Nieocenioną pomocą w występie okazał się układ choreograficzny sołtysa Józefowa Stanisława Rębelskiego, który wzbudził wielki aplauz publiczności.

W trakcie festynu Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur wręczył puchary i wyróżnienia za rozegrany kilka godzin wcześniej turniej piłki nożnej.
W oczekiwaniu na atrakcję wieczoru można było wziąć udział w kolejnych konkursach oraz pobawić się przy akompaniamencie zespołu Avans.

Dalszy ciąg dobrej zabawy zapewnił koncert gwiazdy romskiej estrady – zespołu Don Wasyl. Cygańska muzyka i piękne tancerki porwały tłum do zabawy, która zakończyła się niedługo przed północą.
– Bardzo się cieszymy, że z roku na rok nasz festyn robi się coraz bardziej popularny i odwiedzają nas nie tylko mieszkańcy Gminy – mówi sołtys Kątów Węgierskich Beata Kostro.
– Miło jest widzieć, że wszyscy się świetnie bawią i czują się dobrze w naszej gościnie. Już dziś zapraszamy do nas na U – Rodziny Sołtysa w przyszłym roku – powiedział na zakończenie imprezy sołtys Michałowa – Grabiny Ryszard Zając.

Tekst i foto: Dariusz Lewtak
Zapraszamy do obejrzenia galerii