Święto Gminy Nieporęt

Od rana na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa nad Jeziorem Zegrzyńskim rozgrywane były zawody sportowe – Gminne Spławikowe Zawody Wędkarskie, Turniej Piłki Siatkowej Plażowej w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum oraz regaty. Wszyscy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Nieporęt, a w ramach regat również o Puchar Klubu Sportowego Spójnia Warszawa. Nagrody na scenie, na początku popołudniowego programu, wręczyli Wójt Gminy Maciej Mazur, Zastępca Wójta Alicja Sokołowska i Przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Woźniakowski. Chwilę później w symboliczny sposób włączyliśmy się w ogólnopolski program Komendy Stołecznej Policji „Profilaktyka a Ty”. W gminnym namiocie promocyjnym przez 60 sekund grupa osób wykonywała gest Zrywu Wolnych Serc, taki sam, jaki w tym czasie w wielu miejscach w Polsce wykonywali ludzie, zjednoczeni w solidarnej walce z uzależnieniami, przemocą i obojętnością wobec potrzebujących pomocy.

Tu także zorganizowane zostały konkursy z atrakcyjnymi nagrodami: ekologiczny, plastyczny, wiedzy o gminie Nieporęt, rozwiązywania krzyżówek. Przez wiele godzin oblegana była maszyna, w której wylosować można było gminne gadżety, a maskotka Bóbr częstował wszystkich cukierkami i rozdawał balony. Oblegany był namiot sołtysów gminy Nieporęt, którzy przygotowali wspaniały poczęstunek, obok Ranczo Bena oferowało placki ziemniaczane. Swoje stoiska wystawiły także Szkoła Podstawowa w Nieporęcie, promująca zdrowie, Szkoła Podstawowa w Józefowie i Gimnazjum w Stanisławie Pierwszym. Współorganizator święta Starostwo Powiatowe w Legionowie promowało Turystyczny Szlak Patriotyczny „Polski Walczącej” o długości ponad 160 km, oferując mapy i foldery. W namiocie Gminnego Ośrodka Kultury odbywały się warsztaty „Kolorowe fascynacje”, a w sąsiedztwie warsztaty zumby, filcowania, wyplatania wikliny, ceramiczne i muzyczne. Było stoisko Szkoły Robotyki i szkoły tańca Chocolate Dance. Zaprezentowała się również 9 Brygada Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z Białobrzegów, Nieporęckie Stowarzyszenie Historyczne oraz harcerze ze Szczepu 14. Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych Nieporęt. W spektakularny jak zawsze sposób pokazały się Ochotnicze Straże , Pożarne z Nieporętu, Wólki Radzymińskiej i Kątów Węgierskich, demonstrując sprawne gaszenie pożaru i udzielanie pomocy poszkodowanemu.

Na scenie wystąpili członkowie dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych z filii GOK w Zegrzu Południowym, w Beniaminowie, w Kątach Węgierskich, w Wólce Radzymińskiej i w Stanisławowie Drugim. Były to zespoły wokalne, taneczne i baletowe, prezentujące umiejętności, zdobyte pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Zaśpiewały znane i lubiane chóry „Echo Nieporętu” i „Młodzież 50+”, po raz pierwszy wystąpił zespół folkowy „Nieporęt”, który właśnie powrócił z festiwalu na Białorusi.

Żywiołowy i energetyczny program zademonstrowały „Józefinki” z sołtysem Stanisławem Rębelskim, wprowadzając wszystkich w wakacyjny nastrój.

Podczas uroczystego powitania uczestników Święta Gminy, na scenie razem z Wójtem Gminy Sławomirem Maciejem Mazurem, Starostą Janem Grabcem, Wicestarostą Robertem Wróblem, Zastępcą Wójta Alicją Sokołowską, Przewodniczącym Rady Gminy Eugeniuszem Woźniakowskim, Burmistrzem Miasta i Gminy Serock Sylwestrem Sokolnickim, Zastępcą Burmistrza Józefem Zającem, stanęli radni gminni i powiatowi, sołtysi oraz zaproszeni na uroczystość goście – przedstawiciele partnerskiego słowackiego miasta Strażske, z Burmistrzem Vladimirem Dunajczakiem.

Wieczór zakończyły występy zespołów Power Play i Elektrycznych Gitar oraz pokaz sztucznych ogni.

Dziękujemy uczestnikom Święta Gminy Nieporęt za wspólne spędzenie czasu i dzielenie się radością z przeżywanych chwil.

Organizatorzy dziękują sponsorom uroczystości – Operatorowi Gazociągów Przesyłowych Gaz System S.A., firmom KK-POL, SK Bank, Stal Service, Rancho Bena, Krzysztofowi Kostro.

Galeria fotograficzna