U-Rodziny Sołtysa i Dzień Dziecka w Józefowie

Wspólne świętowanie rozpoczęła msza święta w kościele N.M.P. Królowej w Józefowie, którą celebrował Ksiądz Proboszcz Piotr Śliwka. Po jej zakończeniu odbyło się uroczyste poświęcenie ronda im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które położone jest na skrzyżowaniu ulicy Strużańskiej z ulicą Szkolną. Wzięli w nim udział udział: Poseł na Sejm RP Zenon Durka, Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur, Zastępca Wójta Alicja Sokołowska, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Marian Oszczyk, Ksiądz Proboszcz Piotr Śliwka, radni, sołtysi oraz mieszkańcy. Ksiądz Proboszcz Piotr Śliwka dokonał poświęcenia ronda w asyście Rycerzy Jana Pawła II oraz odmówił modlitwę w intencji bezpieczeństwa jego użytkowników.

Na placu przy szkole czekały, zwłaszcza na najmłodszych, liczne niespodzianki. Rozstawione zostały dmuchane pałace i basen z kulami wodnymi. W rękach klauna Cezarego balony nabierały baśniowych kształtów, pojawiły się też, budząc szczerą radość, ogromne kolorowe bańki mydlane. Dzieci brały udział w zabawie z chustą Klanza, ścigały się na dmuchanym torze przeszkód i rywalizowały w zmaganiach z wężem strażackim. Wielką atrakcją był pokaz jazdy konnej i skoków przez przeszkody na parkurze. W namiocie promocyjnym Gminy Nieporęt czekały konkursy z nagrodami, a maskotka Bóbr zabawiał dzieci i rozdawał balony. Wśród wielu stoisk wyróżniały się zwłaszcza dwa – Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Józefowie z obfitością ciast oraz sołtysów, którzy przygotowali dla uczestników święta wspaniały poczęstunek.

Na scenie królowały dzieci i młodzież. Prezentowali się nagrodzeni uczestnicy konkursu „Piosenka dobra na wszystko”, zespoły taneczne, baletowe i wokalne z Gminnego Ośrodka Kultury i jego filii oraz bardzo utalentowane solistki. Zaśpiewały chóry „Echo Nieporętu” i „Młodzież 50+”, a także zespół „Józefinki” z sołtysem Stanisławem Rębelskim.

Przed sceną zorganizowany został trening zumba fitness oraz pokaz niezwykłych akrobacji rowerowych.
W trakcie uroczystości jej uczestników powitali gospodarze i przybyli goście – Wójt Gminy Maciej Mazur, Starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec, jego Zastępca Robert Wróbel, Zastępca Wójta Alicja Sokołowska, Przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Woźniakowski, Zastępca Przewodniczącego Rady Marian Oszczyk, Radna Powiatowa Bogusława Tomasik, sołtysi Stanisław Rębelski, Ryszard Zając, Beata Kostro, Halina Okońska, Barbara Kwiecińska, Andrzej Jaszczur i Wojciech Szybowski. Wójt Maciej Mazur wręczył nagrody zwycięzcom konkursów, w tym Turnieju Piłki Nożnej, w którym wystartowało 8 drużyn.

Dla sołtysów przygotowany został specjalny konkurs, w którym wykazać musieli się zręcznością i pomysłowością.
Dzień pełen wrażeń zakończyły występy zespołów Hektor oraz Focus.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za wspólną zabawę, a sponsorom wydarzenia Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A i firmie Bericap za ufundowanie bezpłatnych atrakcji dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z uroczystości