Uwaga – Kruchy lód!

Hasło przewodnie pikniku brzmiało – Bezpieczne Dziecko na Lodzie. Organizatorzy – Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie we współpracy z Gminą Nieporęt, Starostwem Powiatowym, Państwową Strażą Pożarną i legionowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, postanowili zwrócić uwagę na zagrożenia związane z przebywaniem na zamarzniętym zbiorniku wodnym.

Spektakularny pokaz ratownictwa lodowego zgromadził na molo, mimo kapryśnej aury, licznych widzów. Przygotowanie przerębla wymagało siły i zaangażowania wielu strażaków. Wyciąganie tonącego metodą tradycyjną z użyciem specjalnej deski oraz przy wykorzystaniu poduszkowca, było okazją do zapoznania się ze sprzętem oraz umiejętnościami ratowników. Atmosferę wśród widzów podgrzał policyjny helikopter, który w trakcie działań na lodzie kołował nad Dziką Plażą.

O zimowym zagrożeniu przypominał teraz będzie wszystkim specjalnie opracowany znak, ostrzegający przed kruchym lodem. Wyeksponowany został przy wejściu na molo, a jego odsłonięcia dokonali: Komendant Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie mł. insp. Piotr Kłys, Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur oraz Wicestarosta Powiatu Legionowskiego Robert Wróbel.

Równie duże zainteresowanie wzbudził przygotowany pokaz ratownictwa drogowego. W rozbitym aucie uwięzione zostały dwie ciężko ranne osoby. Na ratunek ruszyli strażacy, którzy uwolnili poszkodowanych przy użyciu specjalistycznego sprzętu, a pomocy udzielił im zespól ratownictwa medycznego.

Na uczestników pikniku czekały jeszcze inne atrakcje – konkurs familijny z nagrodami ufundowanymi przez Gminę Nieporęt, gorąca grochówka, ognisko z kiełbaskami, przejażdżki quadami Yamaha, a najmłodsi obdarowani zostali gadżetami od sponsorów pikniku.

Pierwsza wspólna akcja propagująca bezpieczne zachowania na lodzie, nie zawiodła oczekiwań przybyłych. Ci, których nie zniechęciła pogoda, w atrakcyjny sposób spędzili sobotnie przedpołudnie. Miejmy nadzieję, że będzie tak jak zapowiedzieli organizatorzy i Piknik Rodzinny stanie się corocznym zimowym wydarzeniem na Dzikiej Plaży.

Zimowy Festyn Rodzinny
Zimowy Festyn Rodzinny

Zapraszamy do galerii