W rocznicę odejścia Jana Pawła II

Wieczór ten wpisał się na stałe do kalendarza wszystkich, którym bliska była osoba Ojca Świętego. Stał się iskrą, która zapaliła ludzkie serca wdzięcznością za Papieża i pragnieniem trwania na wskazanej przez niego drodze.

W 6. rocznicę Jego śmierci uczniowie klas IV-VI szkoły w Białobrzegach pod kierunkiem Agnieszki Jasińskiej, Anety Kowalskiej i Moniki Kotowody przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Światło”. Uroczystość przypomniała nam przesłanie Ojca Świętego zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza: Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie (Mt 5, 14-16).

Zapalając światełka pokoju, miłości, zaufania i radości w piękny, symboliczny sposób, młodzież pokazała, że w każdym z nas płonie taki płomyczek dobra. Jan Paweł II podkreślał w swoim nauczaniu, że to do nas należy podtrzymywanie tego światła i od nas zależy, jak jasny i mocny będzie ten płomień.

Spektakl został wystawiony w szkole w czwartek 30 marca, a w niedzielę 3 kwietnia powtórzony w kościele bł. Karoliny Kózkówny w Białobrzegach. Nie obyło się bez wzruszeń i momentów refleksji. Mamy nadzieję, że każdy wyniósł z przedstawienia coś dla siebie, zabierając odrobinę światła do swojego domu, klas, na ulice, by czynić dobro i zmieniać świat na lepsze.

„Janie Pawle […] zobacz tam gdzie rzucałeś ziarna swego serca
dziś jasno płoną świece modlitwy płomieniem
świat zdumiony przystanął bo odkrył na nowo
że radością się stało człowiecze cierpienie”