Wieniec dożynkowy z Parafii NMP Królowej w Józefowie

Do budowy wieńca użyto tegorocznych zbóż :pszenicy, żyta, owsa, pszenżyta oraz lnu, pestek dyni, czy ziaren kukurydzy. Jak co roku zboża zostały podarowane przez rolnika z Józefowa p. Mariana Sadowskiego. Gospodarze, rolnicy, i ogrodnicy pragnęli w ten symboliczny sposób podziękować Bogu za obfite plony oraz prosić o błogosławieństwo na przyszły rok.
26 sierpnia 2012r z wieńcem poświęconym przez ks. Proboszcza Piotra Śliwkę grupa dożynkowa uczestniczyła w Diecezjalno- Powiatowo-Gminnych Dożynkach w Dąbrówce. Podczas uroczystości przyznano trzy pierwsze nagrody ex aeguo , z czego jedna przypadła wieńcowi z Józefowa.
W pierwszą niedzielę września grupa dożynkowa kolejny już raz reprezentowała parafię oraz Gminę Nieporęt w Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze w Częstochowie.
15 września br. na terenie Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie odbył się „III Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw”. Pośród dorobku innych sołectw zaprezentowano kilka wieńców, które w ostatnich latach wykonała grupa dożynkowa „Fasolkarzy” z Józefowa. Można było usłyszeć wiele słów pochwały i podziwu dla wykonanych wieńców.

Beata Jakubik Pietrucha