Wilkowyjce 2013

Festiwal, w którym uczestniczą wykonawcy z całej Polski, ma na celu promowanie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, jak również promocję serialu komediowego ” Ranczo” ,przedstawiającego problemy współczesnej wsi ( akcja toczy się w Wilkowyjach).

14 maja w Parzęczewie odbyła się druga tura castingu. Józefinki wystąpiły w kategorii „piosenka”. Zgodnie z regulaminem festiwalu przygotowały dwie własne piosenki na temat Wilkowyj. Słowa do obu napisała Józefnika Beata Dubaniewicz, a muzykę skomponowała Renata Kuś, też Józefinka. Młodzież 50+ wystąpiła w 2 kategoriach, przedstawiając skecz własnego autorstwa „Ławeczka” oraz scenkę na temat Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Występy ocenione zostały bardzo pozytywnie przez jury konkursu pod przewodnictwem Piotra Pręgowskiego i zakwalifikowane do ogólnopolskiego półfinału, który odbędzie się 9 czerwca w Baranowie.
Jednak to internauci decydują, kto w półfinale wystąpi. Do 31 maja trwa głosowanie na stronie www.wilkowyjce.pl. By oddać głos trzeba mieć konto na Facebook’u. Tam też można obejrzeć wszystkie konkursowe występy. Zachęcamy do głosowania na obydwa zespoły – Józefinki i Młodzież 50+. Pomóżmy im wystąpić w półfinale!