Wystarczy jeden gest

Zaczarowane, wielobarwne bombki, choinki z piór, anioły i magiczna gwiazda wskazywały drogę do centrum wydarzeń. Wspaniała sala sportowa zachwycała wysokimi świerkami ubranymi w mrugające gwiazdki oraz płatkami śniegu, wirującymi w przestrzeni.
W tej magicznej scenerii Pani Dyrektor – Edyta Kuś – powitała wszystkich uczestników uroczystości.

Bajeczna scenografia była tłem dla przedstawienia pt. „Wystarczy jeden gest”, które przygotowała wspólnie z uczniami klas IV – VI nauczycielka języka polskiego – p. Kamila Kruk. Nasi artyści pokazali prawdziwy kunszt aktorski; doskonale kreowali role; swoją gra przekonali nas, że dobre słowa i czyny liczą się w życiu. Tematyka spektaklu zachęcała do pomagania przez cały rok, bo przecież każdego dnia powinno być Boże Narodzenie. Niezwykłą atrakcją widowiska był dźwięk, obraz „Zaśnieżona droga” oraz pierwszy śnieg, który miękko opadał, zmieniając kolory w światłach reflektorów. Dzieci zachwyciło to zjawisko, z okrzykiem radości ruszyły zbierać spadające płatki. Radość nie miała końca. Dziecięcy gwar uciszyły znane dźwięki, to chór szkolny prowadzony przez nauczycielkę muzyki – p. Danutę Woźniakowską, zachęcił wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania. Wśród wspaniałych chórzystek pojawił się prawdziwy talent – Paulinka Baumgart.

Finałowym punktem uroczystości były świąteczne życzenia, które wszystkim zebranym złożyli: Pani Dyrektor – Edyta Kuś, Wójt Gminy Nieporęt – Sławomir Maciej Mazur oraz proboszcz parafii w Nieporęcie – ks. kan. Władysław Trojanowski.

Nasz świąteczny wieczór był wspaniały dzięki słowom, piosenkom i kolędom. Niezapomnianego uroku dodało profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie oraz obsługa projektora. Wszystko to sprawiło, że znaleźliśmy się w centrum ciekawych wydarzeń; słowa uznania i wdzięczności kierujemy do p. Piotra Sadowskiego i operatorów.

Z uśmiechem dziękujemy p. Janowi Niksa, który zadbał o pachnące lasem świerki.

W tworzeniu magicznej oprawy wieczoru pomagał zespół nauczycieli: p. Beta Wierzchoń, p. Agnieszka Jędrzejczak, p. Marlena Lemańska, p. Joanna Kossowska, p. Anna Szostek, p. Tomasz Zalewski, p. Jan Tomczyk oraz personel administracyjno – obsługowy, który zadbał o czystość w każdym miejscu.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i życzymy spokojnych, pełnych dobroci i miłości świąt Bożego Narodzenia.

Opracowała: Joanna Zarzycka