20-lecie siedziby Gminnego Przedszkola w Nieporęcie

Na tę uroczystość licznie przybyli rodzice naszych wychowanków oraz zaproszeni goście: Pan Wójt Gminy Nieporęt – Sławomir Maciej Mazur, zastępca wójta- Pani Alicja Sokołowska, Pani Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty- Henryka Galas, honorowy mieszkaniec Gminy Nieporęt- Pani dr Krystyna Malinowska-Lerman, ksiądz Proboszcz Jerzy Sieńkowski, dyrektorzy przedszkoli i szkół, Pan Wiesław Smoczyński, sołtysi , radni, byli i obecni pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego i przedszkola oraz emeryci.

Uroczystość odbywała się na placu przedszkolnym, gdzie centralne miejsce stanowiła przepięknie udekorowana tęczowa scena. Pani dyrektor Elżbieta Zielińska serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości i podziękowała władzom gminy oraz rodzicom za owocną, wieloletnią, bezkonfliktową współpracę, motywującą do dalszych działań. Następnie głos zabrał Pan Wójt, który złożył serdeczne życzenia z okazji tak zacnego jubileuszu i wręczył na ręce Pani Dyrektor upominek- aparat fotograficzny, dzięki któremu będziemy mogły uwieczniać ważne wydarzenia z życia przedszkolnego.

Po części oficjalnej swoje umiejętności zaprezentowały dzieci ze wszystkich grup. W trakcie występu było wiele spontaniczności oraz radości, której dostarczyli nam przedszkolacy- jest to ten czas, gdy każde dziecko dobrze czuje się na scenie, chce być artystą i chociażby przez chwilę potrzymać mikrofon…. Następnie dzieci zaprezentowały najnowsze trendy w modzie dziecięcej. Pokaz wzbudził ogromny podziw i aplauz wśród gości.

Następnie na scenę weszli rodzice ze swoim humorystycznym przedstawieniem „Kwoka”Jana Brzechwy. Otóż oni równie znakomicie zaprezentowali swe umiejętności sceniczne, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po części artystycznej czas gościom umilał rodzinny zespół muzyczny „Grzechotka”.

Punktem kulminacyjnym jubileuszu był tort, którego mogli skosztować wszyscy goście.

W dalszej części programu wszyscy goście specjalni, czyli przedstawiciele władz gminnych i oświatowych zostali zaproszeni na poczęstunek. Na tarasie przedszkolnym został zorganizowany poczęstunek w postaci smakowitych ciast, ciasteczek oraz kawy i herbaty. Także w tym przypadku rodzice zaoferowali swoją pomoc przy pieczeniu oraz podawaniu ciast.

Nieopodal swój kącik miały wolontariuszki, które zajmowały się malowaniem dzieciom twarzy.

Kto tylko miał ochotę mógł „przenieść się w czasie” i obejrzeć zdjęcia pochodzące z różnych lat działalności placówki, a także obejrzeć kroniki przedszkolne, pełne wspomnień fotografie z różnych uroczystości i spotkań, które odbywały się w ciągu 20 lat istnienia przedszkola.

Dużą atrakcją i niespodzianką dla wszystkich dzieci były „dmuchańce”- ogromna zjeżdżalnia i trampolina oraz zamek dmuchany, dla amatorów jazdy konnej- przejażdżka kucykiem, a dla smakoszy popcorn, wata cukrowa, z grilla kiełbaska i kaszanka( własnoręcznie wykonana przez jednego z dziadków naszego przedszkolaka) oraz bigos i smalec-dania popisowe naszych pań kucharek.

Dodatkowych wrażeń dostarczyli strażacy i policjanci, szczególnie tata Kacpra z Żabek i tata Julki z Biedronek. Zainteresowane dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki oraz pokazy z psem policyjnym.

Natomiast mama Ani z Żabek zorganizowała zabawy ruchowe i konkursy, które niestety zostały przerwane przez nikogo nie oczekiwany deszcz. Mimo psikusów pogodowych, humory wszystkim dopisywały i każdy świetnie się bawił.

Ogromne podziękowania składamy wolontariuszom z gimnazjum oraz rodzicom i sponsorom, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagali w przygotowaniu pikniku.

Pragniemy, aby nasze przedszkole nadal tętniło gwarem, śmiechem i radością kolejnego pokolenia przedszkolaków zgodnie z maksymą Janusza Korczaka:

„Dziecięce lata są górami, w których rzeka życia bierze swój początek, rozpęd i kierunek”.

Ewa Koc

Zapraszamy do obejrzenia galerii