Andrzejkowy wieczór

Już przed 17.00 w progach odświętnie zaaranżowanej przez Pana Piotra Sadowskiego hali sportowej pojawili się pierwsi goście, którzy zaopatrzeni w kotyliony, zaczęli zajmować miejsca przy stolikach i na widowni. Wśród nich byli m.in.: dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Pani Henryka Galas, wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Marian Oszczyk, radna Pani Maria Płatkowska.

Tuż po 17.00 andrzejkowe szaleństwo uroczyście otworzyły: dyrektor szkoły Pani Edyta Kuś i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Renata Nowicka oraz dwie prowadzące – Pani Monika Kamińska – Thomas i Pani Małgosia Wrzesińska- Sęk.

Wśród migoczących wokół świateł i gwiazdek, na scenie pojawiły się pierwsze gwiazdy wieczoru – uczennice Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym wraz ze swoją trenerką, Panią Anną Wenerską, by rozruszać zgromadzonych gości zapraszając do wspólnej zumby. Energetyczny pokaz podgrzał atmosferę, która z każdą chwilą stawała się coraz bardziej gorąca. Na scenie tego wieczoru mieniło się od blasku występujących artystów, pięknych strojów i dekoracji świetlnych. Mieszały się style i klimaty, tworząc niezapomnianą oprawę tego wyjątkowego wieczoru.

Wzruszający koncert piosenek zaprezentowała Pani Ewa Banachewicz wraz z dziećmi. Tak oczarowali publiczność, że otrzymali nagrodę od jednej z mam, która specjalnie dla nich wylicytowała zaproszenie do studia nagraniowego Digital Bist w Warszawie. Zrealizują tam nagranie piosenki w ramach innowacji pedagogicznej „Zabawa w teatr”.

W orientalny klimat zebranych gości wprowadziły dzieci z klas drugich, które pod okiem pań: Małgorzaty Piotrowskiej-Kur i Beaty Wierzchoń przedstawiły barwne widowisko muzyczno-baletowe „Na perskim rynku”. Na morza i oceny zabrał wszystkich chór szkolny, który pod kierunkiem
p. Moniki Kamińskiej – Thomas zaśpiewał energetyczne szanty.
Dużo emocji wzbudził również pokaz mody szkolnej i wieczorowej wykreowany przez samych uczniów pod okiem stylistek: p. Olgi Kołodziej-Wójcik i p. Agaty Krasowskiej. Wspaniałym dopełnieniem pokazu było rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze nakrycie głowy, który bezkonkurencyjnie wygrała Sabinka Orłowska z kl. III c prezentując kapelusz w formie drzewa. Nagrodę w tym konkursie ufundowała Pani Ewelina Mosakowska.

Choć trudno było oderwać wzrok od sceny, mnóstwo atrakcji działo się również w kuluarach: wróżka snuła woskowe przepowiednie, czarodziejki prowadziły kącik z wytworami szkolnych skrzatów, najmłodsi mogli przeistoczyć się w bajkowe postaci wykonując magiczny andrzejkowy makijaż, a słodkości serwowała gościom sama Baba Jaga w otwartej specjalnie na ten wieczór kawiarence.

Podczas całej imprezy odbywały się aukcje prac uczniów oraz fantów podarowanych przez sponsorów. Prowadzące licytacje, używając magicznej mocy, skutecznie otwierały serca i portfele gości, by wesprzeć cel naszej zabawy – zebranie środków finansowych na wyposażenie szkolnej pracowni informatycznej.

Dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych osób o gorących sercach zorganizowaliśmy niezapomniany wieczór, podczas którego Rada Rodziców pozyskała fundusze na zakup nowych komputerów.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i w jakikolwiek sposób włączyły się w organizację zabawy andrzejkowej. Dziękujemy za hojność, pomysły, gorące serca i wspaniała zabawę. To wy stworzyliście wspaniały klimat tego wieczoru!
Dzięki Waszej otwartości, pomysłowości i wspaniałomyślności dzieciaki są o krok bliżej od wymarzonej pracowni na miarę naszych czasów! Z całego serca dziękujemy!

SP Nieporęt