Bezpieczny Internet, czyli lekcja, której nie można przegapić!

W dobie popularności Internetu, który jest przestrzenią zabawy, nauki, pracy, a także obcowania z kulturą, musimy zadbać o bezpieczeństwo dzieci online, nauczyć ich świadomego i odpowiedzialnego korzystania z tego dobrodziejstwa.

Podczas blisko 90-minutowych zajęć „Bezpieczny Internet” uczniowie klas 4-6 rozmawiali o cyberprzemocy, obrażaniu kolegów i nauczycieli, piractwie komputerowym i audio-video oraz o konsekwencjach takich zachowań. Jakub Śpiewak podkreślił, że anonimowość w Sieci w praktyce nie istnieje!

Uczniowie dowiedzieli się m. in., że popełniają przestępstwo:
• znieważając innych w Internecie,
• wysyłając w sieci groźby np. „zabiję cię”, „popamiętasz mnie”,
• używając wulgarnych słów na portalach internetowych,
• podszywając się pod kogoś innego na czacie, portalu społecznościowym lub serwisie aukcyjnym,
• zamieszczając w sieci muzykę lub filmy, których nie są autorami
oraz gdzie mogą szukać pomocy, kiedy staną się ofiarami cyberprzemocy.

POMOC
Konsultanci Fundacji Kidprotect.pl służą pomocą pod numerem GG 801123400 oraz pod numerem telefonu konsultacyjnego 0 801 123 400. Konsultanci Fundacji są dostępni online w tych samych godzinach co przez telefon, czyli od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 16.00.
Spotkaniem z Jakubem Śpiewakiem jest częścią działań profilaktycznych szkoły mających na celu umożliwienie najmłodszym bezpiecznego korzystania z dobrodziejstwa, jakim jest Sieć. Kolejne spotkanie zaplanowano na początku nowego roku – będzie to konferencja dla rodziców i nauczycieli.