„Bo jakie będą początki, takie będzie wszystko…”

Dzieci w przygotowanej inscenizacji z wielkim przejęciem mówiły: „że dzisiaj się bardzo denerwują, aż na plecach ciarki czują’, „że obowiązki swoje znają”, „że pierwszy egzamin trzeba zdać”, „że znają swoją panią dyrektor, patrona szkoły i ojczyznę, w której mieszkają”. Wszystko odbywało się przy wesołych piosenkach śpiewanych zarówno grupowo jak i solo.

Po części artystycznej w obecności pocztu sztandarowego złożono uroczyste ślubowanie. Przedstawiciele rodziców po przekazaniu pani dyrektor Wandzie Delis dużego symbolicznego ołówka, którym każdy pierwszak został pasowany na ucznia, złożyli obietnicę, że dołożą wszelkich starań, aby ich dzieci były dumą tej szkoły, bo zgodnie ze słowami J. A. Komeńskiego „ Jakie będą początki, takie będzie wszystko…”. Nad całością czuwała wychowawczyni p. Ewa Pisarek i kolorowa p. Jesień, w którą wcieliła się uczennica klasy piątej Weronika Szraga. Miłym akcentem było wręczenie przez panią dyrektor i wychowawczynię pamiątkowych dyplomów z okazji rozpoczęcia nauki w kl. I, tarcz i legitymacji szkolnych. Dzieci otrzymały także prezenty od rodziców, drugoklasistów i dyrekcji w postaci kolorowych słowników, długopisów, słodyczy i pięknych książek przyrodniczych.

Po ceremonii ślubowania i pasowania, pierwszoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią, w asyście p. dyrektor, rodziców, starszych kolegów i koleżanek posadzili przed budynkiem szkoły tuje. Teren , na którym dzieci posadziły iglaki został przygotowany z wielkim zaangażowaniem przez rodziców tydzień wcześniej. Na koniec nowo pasowani uczniowie wraz z rodzicami, kolegami z klasy drugiej, wszystkimi pracownikami szkoły i przedszkola, miło spędzili czas w świetlicy szkolnej przy słodkich pysznościach przygotowanych przez rodziców dzisiejszych bohaterów.