Do biegu, gotowi, start !!

3 października o godz.10.00 w Pomiechówku odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe Klas V i VI Szkół Podstawowych. Dziewczęta i chłopcy próbowali swoich sił na dystansach 1000 i 800 metrów. Nieporęcką szkołę reprezentowało 24 zawodników: 12 dziewcząt i 12 chłopców, spośród których miejsca w drugim etapie – biegach międzypowiatowych – wywalczyło 9 zawodników: Aleksandra Kosmowska, Aleksandra Machczyńska, Maja Marczak, Aleksandra Poznańska, Kacper Poznański, Karol Krzemiński, Adrian Ciesielski, Natalia Pergół oraz Wiktoria Lewandowska.

Indywidualne zawody międzypowiatowe odbyły się 11 października – nasza reprezentacja wywalczyła II i III miejsce na podium, co dało Oli Poznańskiej awans do zawodów wojewódzkich.

15 października rywalizowały sztafety. 11 drużyn startowało na dystansie 800m. Dziewczęta zdobyły w tych biegach III miejsce, a chłopcy II i obie drużyny zakwalifikowały się do zawodów międzypowiatowych, które odbyły się 18 października. Dla nieporęckich sportowców był to ostatni etap startów w ramach WOM, ukończony przez sztafetę dziewcząt na V, a przez sztafetę chłopców na VII miejscu.