Do Szkoły, gotowi, start !!!

24 czerwca był to niezwykle emocjonujący dzień pożegnania Motylków z młodszymi przedszkolakami i z personelem Gminnego Przedszkola w Nieporęcie. Po południu na najstarsze przedszkolaki czekała kolejna dawka emocji, czyli ostatni już występ przed Rodzicami w Przedszkolu.

Był przepiękny program artystyczny z wielkim blokiem tanecznym, były podziękowania dla pań pracujących z pięciolatkami oraz dla pani Dyrektor, były również upominki i niespodzianki dla dzieci oraz podziękowania dla Rodziców, a szczególnie tych, którzy przez trzy lata pobytu dzieci w Przedszkolu bardzo pomagali i z ogromnym zaangażowaniem zawsze służyli swoją pomocą.

Było mnóstwo wzruszeń i serdeczności, a w niejednym oku pojawiła się łza – wszyscy uzmysłowili sobie, że to ostatnie oficjalne spotkanie w tym gronie i jednocześnie zamknięcie pewnego bardzo ważnego etapu w życiu.

Po dawce wzruszeń i artystycznych doznań Rodzice Motylków zaprosili wszystkich na poczęstunek. Był więc czas na miłe wspomnienia, refleksje, podziękowania i rozmowy w większym gronie. Pojawiały się i obawy Rodziców o ten następny etap w życiu ich pociech – etap edukacji szkolnej.

Dla dzieci natomiast był w końcu czas na beztroską zabawę w sali lub w ogrodzie przedszkolnym oraz był to czas na pyszne łakocie, które mogły zajadać bez ograniczeń.

Magdalena Kowalewska