Dyktando o Pióro Dyrektora Szkoły rozstrzygnięte!

W tym roku do konkursu stanęło kilkudziesięciu uczniów, którzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: kl. III-IV i kl. V-VI.

Pierwszy etap konkursu wyłonił zwycięzcę jedynie w grupie starszej. Bezkonkurencyjna okazała się tu Wiktoria Grabowska z kl. V a.

Wśród młodszych uczniów trzeba było przeprowadzić dogrywkę, gdyż w pierwszym etapie konkursu znakomicie spisały się dwie uczennice: Joasia Kołakowska z kl. IV b i Sylwia Kałużna z kl. IV a. Nie popełniły one ani jednego błędu!

Po emocjonującej dogrywce, Sylwia musiał uznać wyższość koleżanki z równoległej klasy. Przegrała dwoma błędami ortograficznymi.

Zwyciężczynie konkursu otrzymały w nagrodę pióra, które wręczyła im pani dyrektor Edyta Kuś podczas apelu podsumowującego naukę w I semestrze, który odbył się 25 stycznia.

Ze względu na wysoki poziom tegorocznego konkursu, komisja w składzie p. Iwona Kopka, p. Joanna Zarzycka i p. Małgorzata Piotrowska postanowiła także przyznać wyróżnienia uczniom: Sylwii Kałużnej kl. IV a, Oli Kotwas kl. III a, Konradowi Girczycowi kl. III a, Mikołajowi Bulge kl. IV a, Monice Lozi kl. VI b, Mikołajowi Kamińskiemu kl. V a i Kubie Zającowi kl. VI a. Uczniowie ci minimalnie przegrali z laureatkami tegorocznej edycji.

Gratulujemy zwyciężczyniom i wyróżnionym! Kolejna szansa na sprawdzenie swoich umiejętności już za rok.