Dzień Dziecka w Nieporęcie

Całej imprezie ton nadały zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – wśród uczestników zabawy dominowały barwy narodowe, powiewały flagi i szaliki, nie zabrakło też hymnu Mistrzostw, którzy znają już wszyscy!

W sali gimnastycznej rozstawiono dwie duże dmuchane zjeżdżalnie i basen z kulkami, przed szkołą karuzelę, a dzięki uprzejmości Straży Miejskiej z Warszawy na boisku stanęło profesjonalne miasteczko ruchu drogowego.

Młodsze dzieci chętnie malowały twarze i brały udział w loterii fantowej prowadzonej przez rodziców. Mnóstwo emocji towarzyszyło zawodom sprawnościowym przygotowanym przez panią Agatę Krasowską, rozgrywanym na szkolnym korytarzu i meczom piłki nożnej.

Nie zabrakło też występów wokalnych w wykonaniu uczniów, którzy ponownie objawili drzemiące w nich talenty i dali zgromadzonym wspaniały koncert, który prowadziła pani Monika Kaminska Thomas.
Uczniowie z klasy III a pod opieką wychowawczyni, pani Iwony Bartosiewicz pokazali przedstawienie pt. „Bajka o rycerzu – Brudnym Janku”, które przygotowane zostało na podstawie wiersza pani Ewy Banachewicz, bibliotekarki szkolnej. Warto przypomnieć, że przedstawienie to zostało nagrodzone w listopadzie w trzeciej edycji konkursu powiatowego: „Zdrowie w Bajce”.

Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek, do woli mogły kosztować wspaniałej waty cukrowej serwowanej przez cały czas trwania zabawy przez panią Magdę Bulge.

Na zakończenie imprezy odbył się pokaz ratownictwa medycznego, który przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej z Warszawy. Pokazali profesjonalną akcją ratunkową, podczas której reanimowali pieszego z wypadku drogowego i przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy oraz pokazali na fantomach, jak prawidłowo przeprowadzić akcję reanimacyjną.

Dzieci bawiły się fantastycznie pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli. Na specjalną pochwałę zasługuje ich wzorowe zachowanie w tym wyjątkowym dniu.

Na wielkie brawa zasłużyli także Rodzice, którzy nie szczędząc energii organizowali dzieciom poczęstunki, prowadzili kawiarenkę, loterię! Wszystkim Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację zabawy dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania, a dzieciaki przesyłają ogromne uściski!

Zorganizowanie tak atrakcyjnego pikniku rodzinnego możliwe było dzięki wsparciu Rady Sołeckiej wsi Nieporęt, Rady Rodziców działającej przy SP Nieporęt oraz dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektor szkoły Edyty Kuś i kierownik świetlicy Małgorzacie Wieczorek oraz innych pracowników szkoły. Wszystkim gorąco dziękujemy!
Szczególne podziękowania kierujemy do Straży Miejskiej m. st. Warszawy, która już po raz kolejny wsparła organizację Dnia Dziecka w naszej placówce.

Iwona Kopka