Dzień inny niż wszystkie – obchody Święta KEN

Głównym punktem obchodów była tradycyjnie akademia i ślubowanie uczniów klas pierwszych, których dyrektor szkoły, Edyta Kuś przyjęła do społeczności uczniów. Legitymacje szkolne otrzymało w tym roku 44 uczniów, w tym 18 sześciolatków.

Zanim to się stało, najmłodsi zaprezentowali piękny program artystyczny, który przez ostatnie tygodnie przygotowywali wraz z wychowawczyniami – paniami: Małgorzatą Bańską i Justyną Bicz oraz przy wsparciu swoich starszych kolegów z klasy szóstej.
Wzorowo zaprezentowanym przedstawieniem i doskonałym zachowaniem udowodnili, że są godni miana uczniów. Za swój pierwszy występ otrzymali gromkie brawa!

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, tak jak w minionym roku, na kilka godzin uczniowie zamienili się miejscami ze swoimi nauczycielami.
Młodzi pedagodzy wcześniej starannie przygotowali konspekty prowadzonych przez siebie lekcji, które zyskały akceptację fachowców! Trzeba przyznać, że niektórzy z nich poczuli się po drugiej stronie nauczycielskiego biurka jak ryby w wodzie. Materiał został zrealizowany, notatki zapisane.
Kto wie, być może ten epizod okaże się dla kogoś początkiem belferskiej kariery?