Dzień pełen wrażeń na Woronicza

Wyruszyli już o godzinie 6.30. Przed gmachem telewizji czekała na nich imponująca kolejka i jedna z pań, która dzięki uprzejmości innych oczekujących, zajęła w niej miejsce dla trzydziestoosobowej grupy. Już przed wejściem na teren przy ul. Woronicza 17 uczniowie znaleźli się na wizji w bezpośredniej relacji, którą poprowadził Grzegorz Kwolek. Po półtoragodzinnym oczekiwaniu udało im się otrzymać, jako jednym z pierwszych z prawie ośmiu tysięcy gości, wejściówki i przekroczyć bramę główną. Później czekało ich jeszcze przejście przez bramki kontroli bezpieczeństwa. Punktualnie o godzinie 10.00 w wejściu na żywo razem z Prezesem Zarządu TVP – Juliuszem Braunem i prowadzącymi imprezę prezenterami Pauliną Drażbą i Mateuszem Szymkowiakiem powitali widzów TVP.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili hale produkcyjne, hale budowy dekoracji
i scenografii, magazyny kostiumów i rekwizytów oraz scenografię ze znanych i lubianych produkcji serialowych -,,Klan”, ,,Ja to mam szczęście” i ,,Rodzinka.pl”.

W studiach TVP1 i TVP2 na swoich fanów czekały gwiazdy telewizyjnych seriali i programów oraz ulubieni prezenterzy telewizyjni, m.in. Tomasz Kammel, Wojciech Mann, Anna Popek, Marta Kielczyk, Joanna Racewicz, którzy z wielką cierpliwością składali autografy. Dziewczyny oszalały na widok małych bohaterów serialu „Rodzinka.pl’’.
Przed gmachem głównym TVP uczniowie obejrzeli punkty tematyczne związane z antenami m.in. z „Rok w ogrodzie’’ czy TVP Historia. Natomiast na plenerowej scenie podziwiali występy zespołów Mazowsze i Pectus.

Miłośnicy mocnych wrażeń mieli okazję zobaczyć z bliska motocykl
i samochód Jakuba Przygońskiego – najszybszego polskiego motocyklisty w historii Rajdu Dakar oraz uczestnika Driftingowych Mistrzostw Polski. Sportowych emocji dostarczyli też zawodnicy hokeja na lodzie z Klubu Legia Warszawa.

Chętni wystąpili w konkursie na najlepszą pogodynkę lub sprawdzili się w roli sprawozdawcy TVP Warszawa.
Do domu uczniowie wrócili około godziny 17:00. Wszyscy mieli zeszyty zapełnione fotosami i autografami swych idoli. Poznali też kulisy telewizyjnej pracy. Niektórzy z pewnością wieczorem długo jeszcze nie mogli zasnąć po dniu pełnym wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii