Festyn Zdrowia w Izabelinie

Projekt prowadzony był w formie dwóch etapów. W etapie pierwszym szkoła w Izabelinie zajęła piąte miejsce na 196 szkół z całej Polski. Etap drugi – Festyn Zdrowia nie został jeszcze oceniony. A działo się dużo!

Zaczęliśmy od przedstawienia pt. „Kot w butach”, przygotowanego przez rodziców uczniów. Premiera odbyła się z okazji Dnia Dziecka, na festynie spektakl mogli podziwiać zaproszeni goście oraz mieszkańcy Izabelina i okolicy.
Po przedstawieniu zespół „Dziesięciu Świadomych”- uczniów kl. VI opowiedział, jaka jest idea Festynu- rozpowszechnianie zdrowego stylu życia.

Następnie całe rodziny mogły brać udział w serii zabaw ruchowych „Bieg po zdrowie”. Bieg polegał na wykonaniu kilku prostych, zabawnych konkurencji. Każdy kto ukończył wszystkie konkurencje otrzymywał dyplom za udział. Wyłonieni zostali również mistrzowie- rodziny, które najlepiej wykonały daną konkurencję. W konkurencji Układanie Piramidy zwyciężyła rodzina Olechowskich, Slalom z balonem najszybciej pokonała rodzina Jachacy. Mistrzem Hula-hoop została rodzina Olszewskich. Pierwszą pomoc przedmedyczną najlepiej wykonała rodzina Komborów, Rodzina Oziębłów najładniej narysowała Kolorowego potwora. Tytuł Mądrej Głowy otrzymała rodzina Zawiślińskich. Rodzina Huseynov najszybciej przeniosła wodę, a rodzina Grzech okazała się najlepsza w konkurencji „Marchewkowa sztafeta”. Zabawy sprawnościowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. W zabawie wzięło udział aż 59 rodzin.

Wszyscy goście Festynu mogli też spróbować wspaniałego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców. Jedzenie było serwowane w formie wolnostojących, ogólnodostępnych stoisk. W sokowirówkach przygotowywano na bieżąco smaczne, pełne witamin, świeże soki. Nasi rodzice spisali się na medal! Stoiska wyglądały imponująco. Uczniowie z klasy II b spacerowali pomiędzy stoiskami i rozdawali gościom ulotki informujące o właściwościach świeżo wyciskanych soków, oraz warzyw i owoców.

Na Festynie pojawił się również gość specjalny Sadhu Sivaraman- nauczyciel jogi z miejscowości Tamil Nadu w Indiach. Sadu Sivaraman demonstrował pozycje asan i opowiadał jak one wpływają na ciało, umysł i zdrowie człowieka

Festyn Zdrowia został zaplanowany jako impreza rodzinna, gdyż poczucie wspólnoty i więzy rodzinne dają poczucie bezpieczeństwa, zaspokajają potrzebę przynależności, a co za tym idzie wpływają pozytywnie na zdrowie psychiczne. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które były zaangażowane w przygotowanie Festynu.