„Jedyne, co przetrwa, to świadectwo miłości”

Wzruszający program złożony z wierszy Karola Wojtyły, wspomnień o Papieżu oraz pieśni został przedstawiony dwukrotnie: 31 marca w szkole oraz 2 kwietnia – w wyjątkowo uroczystej oprawie – w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nieporęcie.

Papieża, w tekstach poetyckich i piosenkach, wspominały dzieci oraz nauczyciele: Kamila Szaszkiewicz, Iwona Bartosiewicz i Małgorzata Bańska.
Przepiękne pieśni, m.in.. „Z Wadowic Piotr”, „Leć muzyczko” czy „Matko życia” wykonane przez chór pod kierunkiem Moniki Kamińskiej Thomas, przywołały wspomnienia sprzed lat i sprawiły, że w oczach wielu obecnych w kościele stanęły łzy wzruszenia. Na koniec wszyscy zebrani wraz z młodymi artystami zaśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń Karola Wojtyły.

Papież mówił: „Przecież nie cały umieram. To, co we mnie niezniszczalne trwa”.
Nastrój zamyślenia i świątecznej atmosfery panujący tego wieczoru dowodzi, że choć już 6 lat minęło odkąd odszedł Jan Paweł II, emocje tamtych dni są w nas nadal żywe. Wciąż jednoczy On wokół siebie wielu ludzi, którzy chcą wspólnie słuchać Jego nauki, wspominać Jego słowa, modlić się i śpiewać.