Kasdepke gwoździem programu, czyli lekcja frazeologii z popularnym pisarzem

8 czerwca pisarz gościł w Szkole Podstawowej im. B. Tokaja w Nieporęcie, gdzie przeprowadził spotkanie autorskie, podczas którego zaprezentował te oraz inne swoje książki.

Dwoił się i troił by zaciekawić ponad stu słuchaczy. W efekcie przeprowadził ciekawą lekcję polskiego przypominając uczniom znaczenie wielu frazeologizmów, ale także sprawdzając przy okazji, czy nie mają oni siana w głowie. Na szczęście okazało się, że nauka nie idzie w las i nawet najmłodsi uczestnicy spotkania sypali jak z rękawa objaśnieniami wybranych związków, dzięki czemu nauczyciele nie musieli świecić oczami.

Podczas spotkania pisarz opowiedział o swojej pracy, okolicznościach powstawania kolejnych książek, chętnie też odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci.
Uczniowie z koła teatralnego prowadzonego przez nauczycielkę Kamilę Szaszkiewicz przygotowali niespodziankę dla gościa – zaprezentowali trzy scenki, których bohaterami byli znani wszystkim z opowiadań – Kuba i Buba.

Na zakończenie spotkania miłośnicy twórczości Grzegorza Kasdepke ustawili się w długiej kolejce po autografy, które twórca rozdawał z anielską cierpliwością, zwijając się jak w ukropie, dzięki czemu nikt nie został odprawiony z kwitkiem.