Kolejny matematyczny sukces ucznia z Nieporętu

27 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej numer 8 w Legionowie po raz 21. odbył się powiatowy etap Minikonkursu Matematycznego.
142 uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych powiatu legionowskiego, którzy w etapie szkolnym zdobyli powyżej 80% punktów, ponownie zmagało się z zadaniami konkursowymi.

Nieporęcką szkołę reprezentowało sześciu uczniów. Wszyscy dzielnie rozwiązywali zadania, do ostatniej chwili walcząc z nietypowymi zagadnieniami. Tytuł finalisty konkursu po raz drugi zdobył Mikołaj Bulge, uczeń z klasy 5a, osiągając 78% punktów, natomiast Brygidzie Kowalskej z klasy 4a oraz Dominikowi Pychewiczowi z klasy 6a zabrakło tylko jednego punktu do uzyskania tytułu.

Przypomnijmy, że Mikołaj w bieżącym roku szkolnym został już Laureatem Konkursu Matematycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty (co zwalnia go z pisania Sprawdzianu Szóstoklasisty) oraz Finalistą Konkursu Polonistycznego MKO.

Wszystkim uczestnikom Minikonkursu Matematycznego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w matematycznych zmaganiach.

SP Nieporęt