Kolejny sukces uczniów z gminy Nieporęt w „Bezpiecznej drodze do szkoły”

25 kwietnia 2014 r. w legionowskiej hali ARENA odbył się finał powiatowego konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”, zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy współudziale Starostwa Powiatowego w Legionowie i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Gminę Nieporęt reprezentowały dwie drużyny: z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wólce Radzymińskiej (Kamil Szostek, Franciszek Gera, Daniel Piotrowski, Damian Wiśniewski, Artur Wiejak, Weronika Szraga, Oliwia Gietka, Weronika Denkiewicz) oraz z Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym (Mikołaj Pogroszewski, Mateusz Grzech, Maciej Zajdel, Krzysztof Józefowski, Adrian Burakowski, Julia Banaszek ,Aleksandra Janeczko, Izabela Powała, Weronika Ścibor i Natalia Bartkowska). W sumie 18 uczestników, którymi opiekowali się nauczyciele: pani Urszula Nożyńska i pan Piotr Kutra.

Nasi chłopcy okazali się najlepsi. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Damian Wiśniewski, a wśród gimnazjalistów – Adrian Burakowski. Obaj uczniowie odebrali z rąk Komendanta Komendy Powiatowej Policji nagrody w postaci rowerów górskich. II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Artur Wiejak, a wśród gimnazjów – Mikołaj Pogroszewski, na III zaś miejscu uplasował się Mateusz Grzech.

Wśród dziewcząt na najwyższym stopniu podium (I miejsce) stanęła uczennica gimnazjum, Julia Banaszek, która także otrzymała rower górski. II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Weronika Denkiewicz.

Zwycięzców II i III miejsca nagrodzono aparatami cyfrowymi i odtwarzaczami MP 3, a wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy zawierające wyposażenie rowerzysty składające się m.in. z kasku, lampek do roweru, kamizelki, opaski odblaskowej oraz apteczki pierwszej pomocy ufundowanej przez firmę „Meditrans”.

W trakcie przerwy między testem a częścią praktyczną młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach sportowych, a także obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez firmę „Meditrans”.

Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” to doskonała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i wiadomości o ruchu drogowym, ale także ważne przedsięwzięcie pokazujące, że bez względu na wiek powinniśmy zachowywać się odpowiednio, by nie stwarzać niebezpiecznych sytuacji na drodze.

P.I.K.