Kolejny sukces uczniów z naszej gminy

W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów z terenu naszego powiatu. Ta edycja była trudniejsza od poprzednich. Poza trzema etapami sprawdzającymi wiedzę, dodatkowo trzeba było wykonać albumy z zaprojektowaną trasą wycieczkową, zawierającą miejsca pamięci z okresu walk ruchu oporu z okupantem hitlerowskim. Uczestnicy musieli udać się do tych miejsc, wykonać dokumentację fotograficzną i dokładny opis zdarzenia, którego to miejsce dotyczyło.

Wśród laureatów, jak co roku, nie zabrakło uczniów z gminy Nieporęt. W kategorii gimnazjów drugie miejsce zajął uczeń Gimnazjum im. Bitwy Warszawskiej 1920r Marcin Szostek, a w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczyła Aleksandra Szostek ze SP im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie. Ola pozazdrościła sukcesów swoim braciom w poprzednich edycjach i postanowiła spróbować sił w tym roku. Poza nagrodami za zajęcie czołowych miejsc jury postanowiło przyznać wyróżnienia za wykonanie albumów. Między innymi otrzymali je: Marcin Szostek i Wojciech Wróbel z gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym oraz laureatka pierwszego miejsca Aleksandra Szostek.

Ponieważ rodzeństwo Szostek jako zwycięscy w swoich kategoriach wiekowych nie mogą wystartować do czwartej edycji konkursu, liczą że ich koleżanki i koledzy godnie ich zastąpią i tradycyjnie nie oddadzą pierwszych lokat.