Konkurs „Smacznie, zdrowo, kolorowo”

Tym razem przedszkolaki miały za zadanie samodzielnie przygotować ciekawą i zdrową kanapkę. Do konkursu przystąpiło siedem grup dzieci w wieku 5 lat, uczęszczających do przedszkoli i szkół z terenu gminy Nieporęt. Większość ubrana była w piękne fartuszki i czapki kucharskie. Na stołach zagościły różnorodne warzywa, wędliny, sery, jajka, pieczywo oraz przybory kuchenne pomocne w pracy.

Dzieci uzbrojone w nożyki i deseczki do krojenia przystąpiły do pracy twórczej z zapałem komponując kanapki, wdrażając swoje pomysły. Okazało się, że przygotowanie smacznych i zdrowych kanapek nie musi być ani trudne, ani pracochłonne. Pomysłów było wiele. Dzieci samodzielnie smarowały, kroiły, układały produkty tworząc na kanapkach bardzo ciekawe wzory. Każda grupa zaprezentowała „zdrowy talerz”, wykazując się niezwykłą pomysłowością. Na stole królowały „kanapki – zwierzątka”: żaby, misie, zajączki, prosiaczki, sowy, motyle, a nawet kotek i myszka. Wyglądały one przepięknie i naprawdę apetycznie. Na twarzach dzieci widać było zadowolenie. Po tej kulinarnej przygodzie szybko uprzątnęliśmy miejsc pracy i każda z grup zrobiła pamiątkowe zdjęcie.
Jury niełatwo było zdecydować, która drużyna otrzyma I miejsce.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Nieporęcie
II miejsce – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wólce Radzymińskiej
III miejsce – Gminne Przedszkole „Akademia Małych Odkrywców” w Zegrzu Południowym.

Wszyscy otrzymali statuetki oraz dyplomy, a każdy uczestnik upominek, który na pewno przyda się w szkole: pojemnik na kanapkę, którą zapewne przygotuje sam lub z niewielką pomocą rodziców oraz bidon.
Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Być może kolorowe, ciekawie skomponowane kanapki są skutecznym sposobem na przemycenie warzyw do jadłospisu dzieci, które na widok ogórka, papryki czy pomidora kręcą nosem. Kreatywne śniadania i przekąski zachęcą do jedzenia nawet kapryśnego niejadka.


Zapraszamy do obejrzenia galerii z konkursu