Lekcja parlamentaryzmu w Sejmie RP

Podczas lekcji na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu uczniowie zwiedzili także budynek Sejmu, poznając dzieje jego powstania, wojennych zniszczeń i odbudowy.
Z racji tego, że w dniu wizyty nie odbywały się żadne posiedzenia, uczniom udało się zobaczyć Salę Posiedzeń i Salę Kolumnową, która szczególnie zachwyciła wszystkich swoim pięknem i bogactwem wystroju.

Pani przewodnik zatrzymała się przy gablocie prezentującej laski marszałkowskie, przy tablicach upamiętniających posłów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, a także przy tablicy poświęconej pamięci uroczystego zgromadzenia posłów i senatorów 11 czerwca 1999 roku, kiedy to Papież Jan Paweł II wygłosił przesłanie w Sejmie RP. Było to pierwsze w historii wystąpienie Ojca Świętego w polskim Sejmie.
Cały kompleks sejmowych budynków usytuowanych nad skarpą wiślaną i ich funkcje uczniowie poznali przy makiecie znajdującej się w hallu głównym.

Na sejmowym korytarzu zwiedzający spotkali m.in. wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PO panią Małgorzatę Kidawę-Błońską.
Wizyta w Sejmie była nie tylko lekcją historii, ale przede wszystkim lekcją patriotyzmu.