Magiczna podróż do Indii

Zajęcia rozpoczęły się od wizyty zaprzyjaźnionej harcerki pwd. Dominiki Zakrzewskiej, która jako studentka Historii Sztuki na UKSW posiada ogromną wiedzę na temat Indii. Przybyła w oryginalnym, hinduskim stroju kobiecym czyli sati. Przy pomocy prezentacji multimedialnej i przyniesionych eksponatów takich jak: przewodniki, filmy, biżuteria, stroje, torby, posążki bożków i przyprawy w magiczny sposób przeniosła klasę IIIa do Indii. Opowiadała o ciekawych, indyjskich zwyczajach, o Święcie Kolorów (Holi), o Święcie Światła (Diwali). Wyjaśniła znaczenie Bindi – „świętej kropki” na czole kobiet oraz zaprezentowała twórczość indyjskiej fabryki filmów BOLLYWOOD. Dzieci poznały również smak i zapach indyjskich przypraw i z przyjemnością poprzymierzały oryginalne, indyjskie stroje. Spotkanie zakończyło się nauką kilku słów w języku Hindi oraz pokazem hinduskiego tańca.

Na zakończenie „Indyjskiego dnia” razem z rodzicami, ciociami i babciami trzecioklasiści uczestniczyli w krawieckich warsztatach, na których wspólnie szyli, wypychali i ubierali hinduskie laleczki.

Serdecznie zapraszamy na finał projektu UNICEF, gdzie będzie można podziwiać oraz zakupić przygotowane przez uczniów naszej szkoły laleczki.

Wychowawca kl.IIIa
Aneta Sieczka