Mikołajkowa niespodzianka

W szkole wystawiony został wyjątkowy spektakl. Tym razem w role aktorów wcielili się nauczyciele, jak również pozostali pracownicy placówki. W szeregach aktorskich znalazła się prawie cała świta pracownicza SP w Izabelinie. Ta niezwykła grupa teatralna przygotowała dla dzieci baśń pt. „Kopciuszek” na podstawie „Bajek – samograjek” Jana Brzechwy. Dzieci mogły podziwiać talenty recytatorskie stremowanych debiutantów.

Piękne i dopracowane w każdym szczególe stroje, niesamowity makijaż aktorów, baśniowa scenografia wywołały radość, podziw i zadowolenie w oczach małych odbiorców. Dla występujących były one najwspanialszą nagrodą, a całe to zachwycające doświadczenie, jak wszyscy zgodnie stwierdzili, warto i należy powtórzyć jeszcze niejednokrotnie.

To świetna zabawa, ale też wyzwanie dla nauczyciela. Trzeba zejść z katedry, założyć kostium, zrobić makijaż i zagrać dla bardzo wymagającego widza, jakim jest dziecko. To niełatwe zadanie. Wierzymy jednak, że jeszcze wiele razy zaprosimy swoich uczniów do Krainy Baśni.

Po spektaklu, gdy dzieci udały się do sal, św. Mikołaj rozdawał przyniesione prezenty. Upominki te ufundowała i zakupiła Rada Rodziców. Dziękujemy! Mikołaj pamiętał o wszystkich. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni. Dziękujemy Ci, Święty Mikołaju! Zapraszamy za rok!!!