Na zimowisku w Zakopanem

Pierwszy tydzień ferii zimowych jest już za nami. Spędziliśmy go w pięknie położonym ośrodku „Panorama” w Zakopanym, skąd podziwialiśmy zasypane śniegiem miasto i góry. Pierwszego dnia czyli 26.01 całą kolonią liczącą 65 dzieci i 11 opiekunów wybraliśmy się pod Wielką Krokiew, niektórzy nawet wdrapali się na skocznie. Wieczorem wypożyczyliśmy sprzęt narciarski: narty lub snowboard i oczywiście obowiązkowe kaski.

Grupa I, czyli początkujący i średniozaawansowani, pierwsze kroki na nartach i snowboardzie stawiała przez dwa dni na stoku pod Nosalem pod okiem instruktorów: pani Małgosi, pana Krzyśka, pana Piotra i pana Michała. Grupa II, czyli zaawansowani, również pod okiem tych instruktorów rozpoczęła szaleństwo na stoku w Małym Cichym. Kolejne dni spędziliśmy szlifując swoje zdolności na stokach w Czarnej Górze i Jurgowie. „Białe szaleństwo” ogarniało nas od świtu do zmroku, niestrudzeni często nie mieliśmy ochoty wracać do ośrodka.
W niedzielę udaliśmy się na mszę świętą do Kościoła Parafialnego Matki Bożej Królowej Świata oo Salwatorianów (II grupa) i do Kościoła Parafialnego pw Świętej Rodziny na Krupówkach (I grupa). O strawę duchową dbał też Ksiądz Proboszcz Piotr Śliwka, który specjalnie dla nas odprawiał msze w kościele oo Salwatorianów.

Mieliśmy też możliwość nauki pływania pod okiem pana Bartka Krawczaka i szaleństw na zjeżdżalniach Aquaparku w Zakopanym. Uczyliśmy się też wyrabiać ozdobne bransoletki z muliny i bawiliśmy się na dyskotece. Dni mijały bardzo miło i szybko pod okiem naszych opiekunów: Agnieszki Powała, Katarzyny Słomińskiej, Katarzyny Dąbrowskiej, Janiny Lengiewicz, Izabeli Szeląg, Moniki Modelewskiej-Maślanka, Pauliny Wilgos, Katarzyny Arciszuk, Michała Lengiewicza, Bartka Krawczaka i Mariusza Małeckiego.

Dziękujemy sponsorom tegorocznego zimowiska, darczyńcom i wolontariuszom Zespołu CARITAS Parafii za ufundowanie pobytu dla 20 dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a także państwu Mirosławie i Adamowi Serwińskim, Prezesom Firmy DONA FINE CHEMICALS w Józefowie, Prezes Banku Spółdzielczego w Legionowie, panu Marianowi Oszczykowi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kolonii za miło spędzony czas, a ośnieżonym stokom mówimy do zobaczenia za rok!Zapraszamy do obejrzenia galerii