Nauka pływania z UKS „Pilawa”

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek, na pływalni przy ulicy Namysłowskiej. Uczęszczają na nie głównie chętne dzieci z klas 0 – III. Opiekę nad nimi sprawują wykwalifikowani instruktorzy pływania oraz nauczyciele wychowania fizycznego: A. Krasowska,
T. Zalewski, a także A. Zalewska i A. Lewandowska.

Pływanie jest uważane za najbezpieczniejszą i najbardziej wszechstronną dyscyplinę sportu, która poprawia ogólny stan zdrowia, kondycję oraz pozytywnie wpływa na proporcje naszego ciała. Zalecana jest dla ludzi aktywnych fizycznie, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają trenować.

Ruch w wodzie dotlenia i uodpornia organizm, zwiększa jego wytrzymałość, usprawnia krążenie, pracę serca i płuc, zapobiega i koryguje wady postawy, przyspiesza odchudzanie, harmonijnie rozwija całe ciało, aktywizując więcej grup mięśniowych niż jakakolwiek inna dyscyplina sportu. Pływanie wyrabia odwagę i zdyscyplinowanie. Jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu.

Jako szkoła, która promuje zdrowie, musimy dbać o rozwój fizyczny dzieci. Pływanie jest taką formą aktywności ruchowej, która wszechstronnie oddziałuje na organizm, odpręża i relaksuje.

Nauka pływania z UKS „Pilawa”
Nauka pływania z UKS „Pilawa”