Powiat przyznał nagrody sportowe – nasze szkoły w czołówce!

Na Igrzyska składa się kilkadziesiąt imprez sportowych, obejmujących różne dyscypliny sportowe, rozgrywanych w ciągu sezonu. Biorą w nich uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po całorocznej rywalizacji przychodzi moment odebrania gratulacji, dyplomów i nagród. W tegorocznej uroczystości uczestniczyli najlepsi sportowcy, dyrektorzy zwycięskich szkół i trenerzy. W kategorii powiatowych szkół gimnazjalnych, w ogólnej klasyfikacji, pierwsze miejsce zajęło po raz kolejny Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym. Od sześciu lat nie daje swoim rywalom szans w rywalizacji.

Po raz pierwszy natomiast na podium stanęła Szkoła Podstawowa w Józefowie, zajmując III miejsce w swojej kategorii. To wielkie osiągnięcie uczniów i nauczycieli, początek, mamy nadzieję, pasma corocznych sukcesów. Nagrodę specjalną otrzymał także zespół ze szkoły w Izabelinie, który zajął III miejsce w Wojewódzkich Zawodach w Piłce Siatkowej Dziewcząt, w składzie: Sylwia Postek, Magda Postek, Natalia Urban, Aleksandra Hołuj, Maryla Karczmarczyk, Patrycja Bartkowska, Karolina Banaszek, Weronika Pawłowska, Weronika Makowska, Karolina Szabelewska. Siatkarki z Izabelina oraz ich trenerzy mają powody do dumy – świetna forma i doskonałe wyniki nie kazały długo na siebie czekać.
Nagrody ufundował Powiat, współorganizator igrzysk – pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody pieniężne o wartości odpowiednio za zajęcie I, II, i III miejsca – 2000, 1500 i 1000 złotych.

Nagrodzeni zostali także trenerzy, współtwórcy sportowych sukcesów swoich podopiecznych: panie Janina Lengiewicz i Katarzyna Słomińska z SP w Józefowie oraz panowie: Michał Madej i Dariusz Pieśniak z Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym, Adam Pomaski z SP w Izabelinie, Tomasz Zalewski z SP w Nieporęcie, Roman Madej z SP w Białobrzegach.
Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzymy następnych sukcesów!