„Powrót do szkoły”, czyli europejskie spotkanie

Spotkanie odbyło się w ramach programu unijnego „Powrót do szkoły” (Back to School), w ramach Polskiej Prezydencji we współpracy Komisji Europejskiej z Ministerstwem Edukacji Narodowej. W programie wzięło udział około 230 urzędników pochodzenia polskiego, którzy przyjechali odwiedzić blisko 300 szkół. Inicjatywa programu „Powrót do szkół” daje szansę uczniom poznać osobiście urzędnika europejskiego, podzielenie się swoimi doświadczeniami z pracy w instytucjach unijnych a przede wszystkim stanowi doskonałą okazję na przybliżenie uczniom idei Unii Europejskiej.

Pani Katarzyna potraktowała swoją misję bardzo profesjonalnie, na najwyższym, europejskim poziomie. W prezentacji multimedialnej przestawiła swoją drogę do Brukseli poprzez Białobrzegi, Warszawę i Leuven. Zaprosiła uczniów klasy VI w multimedialną podróż po Brukseli. Ponadto omówiła rolę poszczególnych instytucji Unii Europejskiej i zwróciła też uwagę na unijne symbole. Pokazała jakie korzyści daje nam Unia Europejska a także jak wygląda Polska Prezydencja.

Europejska urzędniczka chętnie odpowiadała na pytania przygotowane przez szóstoklasistów. Ponadto wysoko oceniła plakaty i prezentacje o Unii Europejskiej wykonane przez uczniów w ramach lekcji przyrody. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali materiały informacyjne, które na pewno wzbogacą ich wiedzę. Było to dla uczniów cenne doświadczenie, dzięki któremu lepiej zrozumieją znaczenie członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Dla pani Katarzyny Moczulskiej przyjazd do Białobrzegów miał też wymiar sentymentalny, ponieważ jako dziecko chodziła do białobrzeskiej szkoły. Powróciła do szkolnej ławy już jako urzędnik europejski…z belgijskimi czekoladkami.

Uczniowie klasy VI z wychowawczynią Marleną Kujawą dziękują za ciekawe spotkanie… europejskie spotkanie i czekają na następne „Powroty…”.