Pożegnanie sali gimnastycznej w Nieporęcie

Impreza dla całej szkolnej społeczności zorganizowana została dzięki dyrektor szkoły, pani Edycie Kuś i niezwykle prężnie działającej Radzie Rodziców. To właśnie jej członkowie zadbali o to, by cała społeczność lokalna z pompą pożegnała starą salę.

Przygotowania do ostatniej w tym budynku imprezy ruszyły pełną parą już kilka dni wcześniej. Dzieciaki z ogromną radością przygotowały dekorację, jakiej z pewnością pozazdrościć mogą im wszyscy inni uczniowie – za zgodą pani dyrektor ozdobili ściany kolorowym graffiti, czym stworzyli wyjątkowy i zupełnie niecodzienny wystrój.
Po wykonaniu tak imponującej dekoracji, wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali piątkowego wieczoru, obmyślając już tylko własne kreacje na tę wyjątkową zabawę.

Jeszcze przed jej rozpoczęciem, a także w trakcie tanecznego szaleństwa, można było przejść drobną metamorfozę, z czego chętnie korzystały dziewczęta – te najmłodsze, ale i te trochę starsze. Profesjonalne fryzjerki, panie: Edyta Eisenmann i Hanna Karolewska, czarowały na głowach cuda – plotły warkoczyki, upinały kucyki, zwijały ślimaczki i koczki, natomiast olśniewające makijaże wieczorowe wykonywała chętnym damom kosmetyczka, pani Ewelina Fiedorowicz.
Kto zapomniał o błyszczących dodatkach do stroju, mógł dopasować sobie biżuterię przy stoisku z koralikami, a potem, już w pełnej krasie, można było błyszczeć na parkiecie przy gorących rytmach granych przez specjalnie na tę okazję zaproszonego DJ-a.

A na rozgrzanych do czerwoności deskach było tłoczno! Zaraz po występach finalistów wiosennego konkursu MASZ TALENT, którymi opiekowała się pani Monika Kamińska, roztańczyli się wszyscy – mali i więksi, młodsi i starsi, nauczyciele i rodzice. Cieszymy się, że także Ci, którzy zajęci byli obsługą stoisk, znaleźli czas i trochę energii, by choć na chwilę dołączyć do tanecznego korowodu.

Warto wspomnieć, że organizatorzy zadbali również o tych, którzy trafili na parkiet prosto z pracy. Dla zgłodniałych gości firma ABAKA, która na co dzień podaje obiady w stołówce szkolnej, przygotowała smaczne potrawy i ciasta, a dla najmłodszych łasuchów watę cukrową serwowali państwo: Magdalena Bulge i Michał Żołnierowicz.

Można było także spróbować swego szczęścia biorąc udział w loterii fantowej, która prowadzona była przez państwa Annę i Tomasza Kosełów oraz panie Katarzynę Poznańską i Wiktorię Kałużną oraz obejrzeć doświadczenia przygotowane i przeprowadzane przez uczniów klasy 4 a pod okiem nauczycielki przyrody, pani Aliny Zalewskiej.

Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Nieporęcie w tym roku miałaby 30 lat. 14 października 1983 roku jej podwoje otwierała ówczesna dyrektor, pani Irena Wieczorek. Przez trzy dekady służyła mieszkańcom Nieporętu. W roku jubileuszu żegnamy ją z tym większym żalem, jednak cieszymy się, że już niebawem będziemy mogli z radością powitać jej następczynię. Obiecujemy, że powitamy ją równie wspaniałą zabawą! Do zobaczenia w nowej sali!

Iwona Kopka