Puchar Wójta Gminy dla Józefowa

Organizatorem zawodów gminnych był klub LKS „Rotavia” wypełniając zadanie w ramach dotacji otrzymanej w konkursie ofert na realizację zadań publicznych wspierania i upowszechniania kultury fizycznej – organizowanie i prowadzenie zajęć i zawodów wśród dzieci i młodzieży , mieszkańców gminy Nieporęt w dyscyplinie sportowej piłka nożna.

W zawodach startowały drużyny ze szkół podstawowych w Izabelinie, Nieporęcie, Józefowie i Białobrzegach. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym, a czas gry wynosił 2 x 10 minut z 2 minutową przerwą . Drużyny składały się z 6 zawodników (bramkarza +5 zawodników w polu) oraz 4 zawodników rezerwowych.
Jak się później okazało decydującym momentem był drugi mecz turnieju pomiędzy ekipami z Józefowa i Białobrzegów, w którym nieskuteczność strzelecka zawodników z Białobrzegów zadecydowała o ich porażce. Chociaż w następnych spotkaniach aplikowali przeciwnikom mnóstwo bramek, nie zdołali wywalczyć pierwszego miejsca. Chłopcy z Józefowa nie zmarnowali szansy i pokonując w ostatnim meczu rówieśników z Nieporętu zostali zwycięzcami turnieju.

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa w Józefowie – 9 pkt., bramki 5:0 (opiekun Janina Lengiewicz)
2. Szkoła Podstawowa w Białobrzegach – 6 pkt., bramki 17:2 (opiekun Roman Madej)
3. Szkoła Podstawowa w Izabelinie – 3 pkt., bramki 3:12 (opiekun Adam Pomaski)
4. Szkoła Podstawowa w Nieporęcie – 0 pkt., bramki 3:14 (opiekun Tomasz Zalewski)

Najlepszym strzelcem turnieju został Krystian Podstawka ze Szkoły Podstawowej w Białobrzegach, a najlepszym bramkarzem Jan Dobroch ze Szkoły Podstawowej w Józefowie.

W turnieju wzięło udział ogółem 40 zawodników. Zawody sędziowali zawodnicy LKS „Rotavia”, będący uczniami gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym – Mateusz Zając i Krzysztof Turski.
Wszystkie startujące drużyny otrzymały dyplomy, a za miejsce I – III puchary, podobnie jak najlepszy strzelec i bramkarz.
Nagrody wręczyli Wójt Gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur , Dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefowie Agnieszka Powała oraz Prezes LKS „Rotavia” Stanisław Pisarek.

Turniej, podobnie jak w ubiegłych latach, wywołał duże zainteresowanie, wykazał olbrzymie zaangażowanie zarówno uczestników jak i opiekunów drużyn oraz dyrekcji poszczególnych placówek oświatowych. Drużyny ze szkół w Józefowie i Białobrzegach zakwalifikowały się do zawodów powiatowych.

23 kwietnia na tym samym obiekcie rozegrano zawody powiatowe w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których oprócz szkół podstawowych z Józefowa i Białobrzegów startowali zwycięzcy z pozostałych turniejów gminnych powiatu legionowskiego t.j. szkoły z Jabłonny, Łajsk i Legionowa (S.P. nr 7). Tym razem ekipy przyjezdne okazały się lepsze w sportowej rywalizacji. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Jabłonny, natomiast nasze drużyny z Białobrzegów i Józefowa zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce.