SP Białobrzegi w Parlamencie i Łazienkach Królewskich

Podczas tej niecodziennej lekcji historii dowiedzieli się jak funkcjonuje współczesny parlament. Pani przewodnik w bardzo przystępny sposób wyjaśniła uczniom na czym polega praca posłów i senatorów, jakie są zadania marszałka. Ogromne wrażenie wywarła na nich sala posiedzeń Sejmu, w której zapadają ważne uchwały i decyzje, toczą się burzliwe dyskusje między ugrupowaniami parlamentarnymi.

Właśnie w tym miejscu dziennikarze przekazują „na żywo” sprawozdania do wiadomości telewizyjnych. Uczniowie zwrócili także uwagę na gablotę, w której wyeksponowano laski marszałkowskie. Taką laską marszałek otwierał i zamykał obrady Sejmu lub Senatu. W parlamencie znajduje się także miejsce poświęcone pamięci posłów i senatorów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej i katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w 20 10 roku. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali materiały informacyjne o historii parlamentu oraz wykonali wiele pamiątkowych zdjęć.

Druga część wycieczki – spacer w Parku Łazienkowskim – również obfitowała w wiele wrażeń.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć klasycystyczny Pałac na Wodzie, Teatr na Wyspie oraz pomnik Fryderyka Chopina. Młodzi spacerowicze zwrócili szczególną uwagę na walory przyrodnicze parku. Udało im się wzbudzić zainteresowanie wiewiórek. W obiektywie uchwycili m.in. pawie, kaczki oraz stado gołębi. W Łazienkach Królewskich nie brakowało do fotografowania pięknych widoków.

Powrót do szkoły przebiegał w atmosferze refleksji na temat nowo zdobytych doświadczeń. Zarówno pobyt w Sejmie i Senacie, jak i wizyta w Łazienkach, to wyjątkowe lekcje historii i przyrody.