Stadion Narodowy oczami uczniów Szkoły Podstawowej w Nieporęcie

Wielkie emocje towarzyszyły uczniom już od rana, by tuż przed wejściem na stadion sięgnąć zenitu. Blask świateł, ogromna przestrzeń oraz ogłuszający doping kibiców, na długo zostaną we wspomnieniach uczniów. O tym, że mecz był wielkim przeżyciem, świadczą wypowiedzi szóstoklasistów:

„Kiedy zobaczyłem Stadion Narodowy pełen kibiców, byłem oszołomiony. Jest on ogromny! Pierwszy raz byłem na międzynarodowym meczu – były wielkie emocje i zacięty mecz”.
Krzysztof Krasowski

„Udział w meczu był dla mnie zaszczytem, bo nie zawsze ma się szanse bycia na otwarciu stadionu. Zaskoczyło mnie to, że nasza drużyna, mimo osłabienia, nie dała za wygraną i zremisowała z jedną z największych drużyn”.
Szymon Bieńkowski

„Najlepszym momentem meczu było to, gdy wszyscy robili falę i machali szalikami. Stadion jest wielki! Wygląda jeszcze ładniej niż z daleka czy w telewizji”.
Karolina Rębelska

„Udział w meczu był dla mnie czymś nowym. Nigdy jeszcze nie byłam na meczu międzynarodowym. Nowy stadion jest wielki i bardzo ładny!”.
Marta Matusik

„Najlepszymi momentami meczu były dla mnie te, kiedy Wojciech Szczęsny znakomicie bronił bramki Polaków”.
Kasia Orlińska

„Największe wrażenie zrobiły na mnie wielkość i oświetlenie Stadionu Narodowego. Najlepszym momentem meczu było według mnie zagrożenie bramki Portugalii po akcji Polski. W tej akcji Ireneusz Jeleń ominął bramkarza i nie trafił w pustą bramkę”.
Mateusz Reks

„Ogromne wrażenie robi oświetlenie stadionu. Udział w meczu był ekscytujący”.
Daniel Kombor