„Start z opóźnieniem, finisz z wyróżnieniem”

25 maja 2012r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Legionowie odbył się finał
I Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego. W finale udział wzięli uczniowie z 18 szkół z terenu Legionowa i okolic. Naszą gminę reprezentowali uczniowie ze szkół w Białobrzegach, Izabelina, Nieporętu i Wólki Radzymińskiej.

Zaczęło się pechowo. Zamówiony autokar z powodu awarii nie przybył na czas. Na szczęście, choć z opóźnieniem dotarliśmy na miejsce.
Uczniowie z klas IV mieli za zadanie w ciągu 60 minut rozwiązać 12 zadań, których hasłem przewodnim była „Przyroda najbliższej okolicy”, piątoklasiści 10 zadań, których mottem było hasło „Wędrujemy po Polsce”, natomiast uczniowie klas VI otrzymali do rozwiązania zestaw 12 zadań, których mottem było „Dookoła świata”.

W czasie sprawdzania prac, w oczekiwaniu na wyniki dzieci miały zorganizowany czas. Mogły zrelaksować się na świeżym powietrzu, zjeść małe co nieco , obejrzeć film.

Potem nastąpiło ogłoszenie wyników. Wśród nagrodzonych jako jedyni z gminy Nieporęt znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Julia Kostro uczennica klasy V zajęła II miejsce
Adrian Burakowski uczeń klasy VI miejsce III.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, a Julia i Adrian piękne albumy.