Sukces uczennic ze szkoły w Józefowie

Konkurs plastyczny „W królestwie bezpiecznej energii” jest częścią programu edukacyjnego „Prąd – mój bezpieczny przyjaciel”, realizowanego przez PGE Dystrybucja Warszawa. Głównym założeniem programu jest wychowanie dzieci i młodzieży na świadomych użytkowników energii, którzy dbają o środowisko naturalne i swoje najbliższe otoczenie.

Konkurs, który w tym roku miał VIII edycję, ma zasięg wojewódzki i cieszy się dużą popularnością. W kategorii klas IV-VI komisja oceniała aż 268 prac. Podczas ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom, które odbyło się 16 lutego w Centrum Promocji Kadr „Złote Brzozy” w Warszawie, okazało się, że nasze uczennice odniosły ogromny sukces. Jury wyłoniło ze szkoły w Józefowie aż trzy laureatki: Julia Wolińska zdobyła I miejsce, Patrycja Rębelska III , a Weronika Kawka otrzymała wyróżnienie.

Organizatorzy przygotowali dla laureatów atrakcyjne nagrody – za I miejsce dla autora pracy notebook, a dla szkoły odtwarzacz DVD; za III miejsce dla autora pracy przenośny odtwarzacz mp4, a za wyróżnienie – grę edukacyjną lub książkę. Ponadto każda uczestnicząca w konkursie szkoła, a więc i szkoła w Józefowie, otrzymała certyfikat „Szkoła pełna energii” ,przyznany przez PGE Dystrybucja Oddział Warszawa.

Laureatki konkursu pokazały, że trudny temat dotyczący energii elektrycznej można pokazać w sposób niebanalny i bardzo efektowny. Wykazały się ogromną inwencją i pomysłowością, wykonując wyjątkowo oryginalne prace. Serdecznie im gratulujemy!