Świat kamer i reflektorów

Młodzież najbardziej zaciekawiło to, w jaki sposób przygotowywane są pomieszczenia do poszczególnych programów. Mogła zobaczyć, jak powstaje konstrukcja zabudowy studia do programu „Tomasz Lis na żywo”, a także zwiedzić największe studio 5, w którym odbywają się takie programy, jak: „Jaka to melodia” czy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto uczniowie odwiedzili pokoje reżyserskie montażu i emisji, a także studia, z których emitowane są wiadomości sportowe. Zwiedzili też studio 1, z którego będzie transmitowany przekaz EURO 2012 w jakości HD. Najwięcej frajdy sprawił jednak pobyt w pomieszczeniach, gdzie nagrywany jest program „Pytanie na śniadanie”.

Będąc w Gmachu Telewizji, gimnazjaliści dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy. Po pierwsze, że obok fonii najważniejsze jest jednak oświetlenie studia, które ma ogromny wpływ na to, co oglądamy na wizji. Dowiedzieli się także, że tylko trzy seriale realizowane są na Woronicza. Wśród nich są: „Plebania”, „Klan” i „Rodzinka.pl”.

Na zakończenie wędrówki uczniowie odwiedzili Muzeum Telewizji, w którym zgromadzone są historyczne urządzenia do nagrywania programów. Najmilsze jednak wspomnienia wzbudziły maskotki, pochodzące z programów dla dzieci, Moniki i Kulfona oraz Jacka i Agatki.
Młodzież oceniła wyprawę jako udaną, bowiem ogromne studia i długie korytarze pozostawiły niezapomniane wrażenia.