Teatrzyk „Wesoła jesień”

W dniach 20-25 listopada przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Izabelinie przedstawiły przed rodzicami, nauczycielami i uczniami cykl etiud teatralnych pod wspólnym tytułem „Wesoła jesień”.

Przygotowany program jest efektem trzymiesięcznej pracy nad realizacją innowacji pedagogicznej „Edukacja teatralna z elementami nauki języka angielskiego”. Jej autorki – Pani Katarzyna Załęska i Pani Anna Maliszewska- wykorzystały swe umiejętności, by wzbogacić ofertę edukacyjna kształcenia w przedszkolu. Raz w tygodniu podczas godzinnych zajęć dzieci poznają bogatą kulturę teatru i uczą się przez zabawę języka obcego.

W przedstawieniu „Wesoła jesień” udział wzięły wszystkie przedszkolaki z obugrup. W zabawnych dialogach ukazały, co warto zatrzymać po odchodzącej już kolorowej porze roku. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki w języku angielskim. Uwagę widzów zwróciły niezwykle barwne stroje małych aktorów. Pięknie opracowana scenografia wprowadziła w słoneczną atmosferę jesiennego lasu. Ujawniły się nowe aktorskie talenty, które jeszcze przez wiele lat będziemy podziwiać na szkolnej scenie. Czasem trema nie pozwoliła w pełni rozbłysnąć umiejętnościom, co jest zrozumiałe ze względu na powagę sytuacji. Pierwszy wstęp przed szerszą publicznością na pewno nie był łatwy. Gratulujemy sukcesu!

Dzieci z Izabelina zostały zaproszone z przedstawieniem „Wesoła jesień” do przedszkola w Zegrzu. 26 Listopada wystąpią tam przed najmłodszą publicznością.

Katarzyna Agata Nąć