Uczennice Szkoły Podstawowej w Izabelinie trzecie w województwie mazowieckim!

Po oficjalnym losowaniu trafiliśmy do grupy A, gdzie po dramatycznej walce pokonaliśmy 2:1 Szkołę Podstawową NR 34 w Radomiu (jak się później okazało, jako jedyni wygraliśmy ze zwycięzcą turnieju). W decydującym secie wygranym 16:14, przegrywaliśmy już 10:13. Bardzo ważną zmianę i wiarę w końcowy sukces dała uczennica Magdalena Postek. Następnie w grupie pokonaliśmy 2:1 Szkołę Podstawową Nr 7 w Mławie. Niestety, w ostatnim meczu przegraliśmy 1:2 z jednym z faworytów turnieju, Szkołą Podstawową Nr 30 w Warszawie. Jednak szczęście nam sprzyjało i dzięki wygranej 2:0 z SP Nr 34 w Radomiu z SP Nr 30 w Warszawie cieszyliśmy się z awansu do półfinału.

W sobotę stanęliśmy do walki ze Szkołą Podstawową w Węgrowie (szybko rozwijającym się ośrodkiem siatkarskim, który objęty jest programem Siatkarskich Ośrodków Szkolenia). Po zaciętym spotkaniu stojącym na wysokim poziomie przegraliśmy 2:1, a na twarzach dziewcząt pojawiły się łzy smutku i brak wiary w końcowy sukces.

Jednak dzięki przede wszystkim „dobrym duszkom drużyny”,Maryli Karczmarczyk oraz siostrom Sylwi i Magdzie Postek, drużyna ponownie się odrodziła, by wygrać 2:1 z kolejnym silnym ośrodkiem siatkarskim, jakim jest Szkoła Podstawowa Nr 2 w Ostrołęce i zdobyć upragniony brązowy medal XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Należy również w tym miejscu wspomnieć, iż w województwie mazowieckim jest ok. 1790 szkół podstawowych, a my byliśmy jedyną drużyną reprezentującą szkoły wiejskie.

Kolejność końcowa:
1. Szkoła Podstawowa NR 34 w Radomiu
2. Szkoła Podstawowa w Wegrowie
3. Szkoła Podstawowa w Izabelinie
4. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Ostrołęce
5. Szkoła Podstawowa Nr 30 w Warszawie
6. Szkoła Podstawowa Nr 22 w Płocku
7. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nadarzynie
8. Szkoła Podstawowa Nr 7 w Mławie

Ogromną satysfakcję, przyjemność i zaszczyt reprezentowania naszego powiatu, naszej gminy oraz Szkoły Podstawowej w Izabelinie miały: Sylwia i Magda Postek, Maryla Karczmarczyk, Karolina Szablewska, Patrycja Bartkowska, Ola Hołuj, Natalka Urban, Karolina Banaszek, Weronika Pawłowska, Weronika Makowska.

Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego SP w Izabelinie Adam Pomaski, natomiast trenerem Dariusz Pieśniak.