Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nieporęcie w finale ogólnopolskiego konkursu Senatu RP

Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie. Wśród nich cztery prace z naszej szkoły przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek: p. Beaty Wierzchoń, p. Iwony Bartosiewicz i p. Iwony Kopki.

Uczestnicy konkursu plastycznego to;
– Piotr Walczyk z klasy 1a
– Nadia Ślifierska z klasy 1a
– Ignaś Kopka z klasy 4a
– Uczestnik konkursu literackiego to Mikołaj Bulge z klasy 6a

Serdecznie gratulujemy uczniom!
W Senacie RP odbyło się wręczenie nagród i losowanie nagród specjalnych przyznawanych przez ministrów. Każdy z uczestników finału Konkursu otrzymał dyplom i upominki od Senator Profesor Alicji Chybickiej, przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci. Podczas uroczystości przedstawiciele ambasad Iranu, Łotwy i Słowenii mówili o swoich krajach, a także o obowiązujących w nich systemach szkolnictwa.

Dzieci miały też możliwość zwiedzenia Parlamentu oraz wcielenia się w rolę Senatorów. Niesamowitym doświadczeniem było uczestniczenie w głosowaniu w sali obrad Senatu RP. Zebrana młodzież i dzieci odpowiedziała m.in. na pytania: „ Czy lubisz zupę pomidorową?”, „Czy to, że żyjesz w Polsce, jest dla Ciebie ważne?”, „Czy chciałbyś mieć władzę, by zmieniać świat wokół siebie?”, „Czy warto korzystać z doświadczenia starszych np. rodziców?”, „Czy uważasz, że to czego się uczysz w szkole, przyda ci się w życiu?”. Ten pracowity dzień zakończył obiad w sejmowej restauracji.
Życzymy laureatom, by nie pozbywali się marzeń i by szkoła stawała się taka, jaką sobie wymarzyli.

Iwona Bartosiewicz