Uroczystość z okazji kanonizacji Ojca świętego Jana Pawła II

Uczennice klas pierwszych recytowały poezję Karola Wojtyły oraz utwory o papieżu Polaku napisane przez księdza Jana Twardowskiego. W montażu słowno-muzycznym przedstawiono całą drogę Jana Pawła II do świętości. Życie Ojca Świętego zostało również zilustrowane za pomocą prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów gimnazjum. Chór szkolny wykonał przepiękne pieśni o charakterze religijnym i papieskim. Uroczystość uświetniło przybycie znakomitego dziennikarza i autora książek o papieżu – Grzegorza Polaka, który dał świadectwo o świętości Jana Pawła II oraz Rycerzy Jana Pawła II.

Przyjaciel papieża, Pan Polak, opowiedział uczestnikom uroczystości o nieznanych wydarzeniach z życia Ojca Świętego i jego pielgrzymek do Ojczyzny. Zaproszeni goście otrzymali okolicznościową gazetkę o Janie Pawle II, przygotowaną przez uczniów oraz mogli nabyć pamiątkową płytę chóru szkolnego, wydaną z tej okazji. Akademia bardzo spodobała się zaproszonym gościom, wśród których obecni byli przedstawiciele środowiska lokalnego. Uroczystość wszystkich wzruszyła. Uczniów gimnazjum nagrodzono rzęsistymi brawami. Po zakończeniu montażu słowno – muzycznego wszyscy goście zostali zaproszeni na degustację sławnych, papieskich kremówek.

Po uroczystości ogłoszono wyniki gminnego konkursu plastycznego o Janie Pawle II, zorganizowanego przez dyrekcję Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie i Rycerzy Jana Pawła II, a następnie rozdano nagrody.

W przygotowanie tej uroczystości zaangażowana była Dyrektor Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym, Barbara Skrzypkiewicz, a także nauczyciele – Barbara Jankowska, opiekun chóru, Teresa Bartosiewicz, która przygotowała dekoracje, Elżbieta Binkiewicz, nauczycielka języka polskiego, Piotr Kutra i Agnieszka Zbrzeżna, nauczyciele informatyki, ksiądz Sławomir Brajczewski, i Magdalena Błażejczyk, nauczycielka religii w gimnazjum.