W kręgu mitów i legend

Konkurs składał się z dwóch części: testu ze znajomości mitologii i legend oraz części, w której reprezentacje szkół przedstawiały krótkie scenki mitologiczne. My przygotowaliśmy scenkę mówiącą o zesłaniu przez bogów na ziemię kobiety przecudnej piękności – Pandory.

Ci, którzy choć trochę interesują się mitologią wiedzą, że była to kobieta stworzona przez Hefajstosa na rozkaz Zeusa, chcącego zgładzić ludzi, których coraz bardziej się obawiał. Jak wiadomo, Pandora nie pojawiła się wśród ludzi z pustymi rękami, zabrała ze sobą puszkę – słynną puszkę Pandory, z której po otwarciu wyleciały na świat wszystkie smutki, nieszczęścia i choroby. Scenka zaprezentowana przez Julię i Michałów bardzo się podobała, na 15 możliwych zdobyliśmy 14 punktów. Niestety, trochę gorzej wypadł nasz zespół w teście. Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce i to jest dobry wynik, twierdzimy nieskromnie, biorąc pod uwagę fakt, iż startowało 12 drużyn, był to nasz pierwszy kontakt z tym konkursem, a inne szkoły reprezentowali głównie szóstoklasiści. Czujemy oczywiście pewien niedosyt i już ostrzymy sobie zęby na przyszły rok.

Przy okazji tego konkursu trzeba wspomnieć koniecznie, że niektórzy uczniowie naszej zkoły bardzo upodobali sobie świat starożytnych bogów i herosów i wzięli także udział we wcześniejszym konkursie ogólnopolskim pod nazwą Olimpus mitologiczny, zajmując w nim czołowe miejsca: Michał Sobieski – I miejsce, Kamil Drozd (kl. Vb) – III miejsce.

Serdecznie im gratulujemy! A naszej drużynie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w powiecie.