Warsztaty przyrodnicze w Drewnicy

Rozmawialiśmy o obowiązkach leśniczego, o tym, jak się dba o las, do czego wykorzystywane jest drewno. Rozpoznawaliśmy różne rodzaje drzew, mogliśmy sprawdzić ich gładkość, zapach i usłojenie. Bardzo zaciekawiła nas dziupla dzięcioła. Dowiedzieliśmy się, że huba na drzewie świadczy o jego chorobie oraz czym się różnią rogi od poroża. Mieliśmy możliwość dotknąć poroża jelenia i uzębienia dzika.
Słuchaliśmy odgłosów różnych leśnych zwierząt (wycia wilka, szczekania koziołka, rechotania żaby, stukania dzięcioła, śpiewu sójki, wilgi, drozda, słowika, rudzika).

Następnie prowadzący dał nam do wykonania różne zadania sprawdzające naszą wiedzę na temat lasu. Rozpoznawaliśmy tropy zwierząt, dopasowywaliśmy liście do drzew, wykreślaliśmy nazwy leśnych drzew i krzewów.

Na koniec obejrzeliśmy film przyrodniczy o rożnych funkcjach lasu. Dowiedzieliśmy się, że las to nie tylko bory, dąbrowy i łęgi, ale także torfowiska i śródleśne polany.
Warto było uczestniczyć w tych warsztatach i uzupełnić swoją wiedzę na temat lasu.

Uczennice kl. V – Julka Pisarek, Karolina Bartosiak, Ula Pakuła, Weronika Pawłowska

Bardzo dziękuję rodzicom uczniów – p. Barbarze Zawiślińskiej, p. Małgorzacie Charzyńskiej -Wróbel i p. Marzenie Koziarz za pomoc w opiece nad dziećmi podczas warsztatów.

Aneta Kowalska