Wigilijne spotkanie w Akademii Małych Odkrywców

16 grudnia wspólnie z dziećmi i rodzicami po raz kolejny przygotowaliśmy Jasełka i Wieczerzę Wigilijną.
Gdy zapadł grudniowy zmierzch, a na niebie pojawiła się pierwsza gwiazda rozpoczęliśmy naszą uroczystość.
W naszych Jasełkach nie byłoby nic szczególnego, gdyby nie fakt, iż w tym roku aktorami były nie tylko dzieci, ale także rodzice, dziadek i pracownicy przedszkola.

Pomimo wielu zajęć warto było poświęcić z trudem wygospodarowany przedświąteczny czas, aby sprawić własnym dzieciom tyle radości.
Główne role to oczywiście Maryja i Józef oraz Dzieciątko, którego postać wzbudziła ogromny zachwyt i wzruszenie, ponieważ był nim Kacperek, malutki braciszek Alana z grupy Wynalazców, a zarazem syn Pana Roberta, który wystąpił w roli Józefa.
Przepiękną i niezwykle wzruszającą postać Maryi stworzyła Pani Kasia, mama Dominiki z grupy Zdobywców, a jej dziadek wcielił się w rolę dostojnego króla.
Role pozostałych władców odegrali: tata Igi ze Zdobywców i tata Dominika z Wynalazców.

W roli narratorów wystąpili rodzice: mamy: Nataszy, Wiktora, Olka, Oliwii oraz tatusiowie: Mikołaja, Kuby i Liliany jak również Pani Wiola, nauczycielka grupy Zdobywców, a nasza „Babcia Mania” pełniła rolę gospodarza.
Pastuszkami i aniołkami byli chłopcy i dziewczynki z Wynalazców, a Archaniołem Gabrielem Pani Kasia, mama Julii i Szymona.
Asia, córka Pani Dyrektor zagrała pięknie na skrzypcach kolędę „Cicha noc”, a Justynka, siostra Emilki z Poszukiwaczy równie pięknie zaśpiewała „Oj, maluśki, maluśki”.

Również mama Kacpra z Wynalazców i Pani Ania, nauczycielka grupy Zdobywców wystąpiły w roli solistek.
Nad oprawą muzyczną czuwała oczywiście Pani Monika, nasza nauczycielka rytmiki, która angażuje się całym sercem w każdą naszą uroczystość.

Po Jasełkach przyszedł czas na życzenia, które złożyła Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście honorowi: Pani Wójt Alicja Sokołowska, Ks. Proboszcz Grzegorz Kucharski. Potem były kolędy, dzielenie się opłatkiem i próbowanie wigilijnych potraw, przygotowanych przez pracowników przedszkola i rodziców.

Była to przepiękna uroczystość. Dzięki takim powtarzającym się świątecznym rytuałom dzieci na co dzień narażone na stres, ciągłe zmiany i niepokój czują się bezpiecznie. Także my, dorośli pragniemy umacniać w sobie przekonanie, że w naszym życiu są wartości trwałe, niezmienne, ponadczasowe.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej Uroczystej Wieczerzy SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :).