Zestawy bezpiecznego rowerzysty dla nieporęckich czwartoklasistów

Pod okiem nauczyciela techniki, pana Cezarego Indulskiego, zdają właśnie egzaminy teoretyczne i praktyczne.

Dzięki staraniom nauczycielki matematyki, pani Magdaleny Bulge, udało się pozyskać z warszawskiego WORD-u „zestawy bezpieczeństwa” przygotowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego z myślą o uczniach klas czwartych całego województwa. W ich skład wchodzą: kask i kamizelka dla rowerzysty, książka M. Domańskiej „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa”, lusterko, lampka rowerowa, pulsujące światełko i elementy odblaskowe.

Zestawy te zostały wręczone nieporęckim czwartoklasistom podczas spotkania z policjantem, które odbyło się 5 czerwca z inicjatywy dyrektor szkoły, pani Edyty Kuś. Dzielnicowy asp. Mariusz Karwat spotkał się wówczas z dziećmi, by przed wakacjami przypomnieć zasady bezpiecznego wypoczynku oraz zwiększyć ich świadomość w zakresie bezpieczeństwa na drodze i zachęcić do bezpiecznej jazdy na rowerze, w tym do używania elementów odblaskowych (kamizelki, opaski).

Przy okazji tego spotkania również najmłodsi uczniowie zostali wyposażeni w odblaski – opaski, nalepki, światełka, które zwiększą ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach podczas wakacji i nie tylko.

Dziękujemy panu Andrzejowi Szklarskiemu, dyrektorowi WORD w Warszawie, za przekazanie szkole materiałów odblaskowych i edukacyjnych.