Zimowisko w Bukowinie Tatrzańskiej

Na nasz przyjazd góry wystroiły się w biały puch i przygotowały stoki narciarskie.

Pierwszy dzień spędziliśmy na rozpakowywaniu walizek w dobrze nam już znanym Ośrodku „HARNAŚ” w Bukowinie Tatrzańskiej, który gościł nas i tym razem. Odwiedziliśmy też Wypożyczalnię Sprzętu Narciarskiego, gdzie cała nasza kolonia licząca 68 dzieci i 10 opiekunów zaopatrzyła się w narty lub snowboard i oczywiście w obowiązkowe kaski. Ponieważ była to niedziela, wieczorem poszliśmy spacerkiem do Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie. Przyjemnie było przemierzyć śnieżne zaspy i porzucać się śnieżkami.

Poniedziałek powitaliśmy wyspani i po dobrym śniadaniu gotowi byliśmy na spotkanie z naszymi instruktorami: p. Małgosią, p. Krzyśkiem, p. Piotrem i p. Michałem. I zaczęło się nasze szaleństwo na stoku. Grupa zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów jeździła na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej, a pozostali na stoku Pod Nosalem. Tam niektórzy stawiali swoje pierwsze kroki i poznawali sekrety sportów zimowych.

Kolejne dni wypełniało nam „białe szaleństwo”. Jeździliśmy aż do zmroku na stoku w Czarnej Górze, gdzie wszyscy nas już rozpoznawali dzięki odblaskowym kamizelkom. Niestrudzony Pan Piotr uczył jeździć pługiem na nartach, trzymać się rączki orczyka i siadać na wyciąg krzesełkowy, bardziej zaawansowanych narciarzy „męczyła” i doszkalała Pani Małgosia . Pan Krzysztof wprowadzał swoją grupę w tajniki utrzymywania się i skręcania na desce snowboardowej, a ci którzy to pojęli szlifowali jazdę pod okiem Pana Michała. W przerwach między kolejnymi zjazdami posilaliśmy się energetyczną czekoladą na gorąco i frytkami. O strawę duchową zadbał nasz Ksiądz Proboszcz Piotr Śliwka i to dzięki niemu mogliśmy uczestniczyć w mszach świętych, odprawionych specjalnie dla naszej grupy w ośrodku „Harnaś”.

Sobota, czyli ostatni dzień zimowiska to czas odpoczynku od stoków i czas na kąpiel w basenach Aquaparku w Zakopanym. W pełni czyści i wypoczęci zwiedzaliśmy sławne Krupówki, gdzie poszukiwaliśmy ciekawych pamiątek.

W programie zimowiska znalazł się też czas na dyskotekę, wspólne zabawy i konkurs tenisa stołowego . Nie mogło też zabraknąć konkursu czystości . Uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych poduszek zakończyło nasz miły pobyt na zimowisku w Bukowinie Tatrzańskiej.

Nasi niestrudzeni opiekunowie: p. Agnieszka Powała, Ks. Piotr Śliwka, p. Janina Lengiewicz, p. Wioletta Kunkel, p. Katarzyna Słomińska, p. Monika Modelewska-Maślanka, p. Michał Lengiewicz, p. Izabela Szeląg i p. Paweł Korzeniewski pomagali nam pokonywać trudności na stokach i dbali o nasze potrzeby. Bardzo dziękujemy również naszym pomocnikom Paulinie Wilgos, Pawłowi Gołębiewskiemu oraz Mariuszowi Małeckiemu. Za to wszystko bardzo im dziękujemy.

Dziękujemy także wszystkim sponsorom tegorocznego zimowiska:
-wszystkim darczyńcom i wolontariuszom Zespołu CARITAS Parafii za
ufundowanie pobytu dla 14 dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej
sytuacji materialnej,
-Wójtowi Gminy Nieporęt,
-pp. Mirosławie i Adamowi Serwińskim,
-prezesom Hurtowni GRODNO w Michałowie Grabinie,
-Prezesom Firmy DONA FINE CHEMICALS w Józefowie,
-Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Legionowie
-Prezesowi Firmy CEMHURT-Warszawa,
-właścicielom firmy KRIS

Ośnieżonym stokom mówimy – do zobaczenia za rok!

Uczestnik Zimowiska Jakub Szeląg

Zapraszamy do obejrzenia galerii