Zofia Klepacka w Nieporęcie

Zawodniczka jest mistrzynią i dwukrotną wicemistrzynią świata w olimpijskiej klasie RS:X, brązową medalistką XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Czterokrotnie była mistrzynią świata w kategorii juniorek oraz młodzieżowej. Zdobyła złoty medal mistrzostw świata seniorów w Portugalii w 2007 i srebrne w 2011 oraz 2012.
Podczas spotkania z uczniami opowiedziała o swojej przygodzie z windsurfingiem, codziennych treningach oraz o licznych podróżach po świecie, a także o działalności charytatywnej: licytacji – na rzecz chorej na mukowiscydozę Zuzi – brązowego medalu olimpijskiego oraz o działalności Fundacji Hej Przygodo, którą założyła wspólnie z raperem Pono.

To już po raz kolejny z ideą propagowania sportu wśród najmłodszych do szkoły przybył sportowiec największego formatu. Podobnie jak wcześniej Mateusz Kusznierewicz, Wojtek Brzozowski czy Katarzyna Szotyńska, tym razem Zofia Klepacka chętnie opowiadała o swojej przygodzie ze sportem, cierpliwie odpowiadała na pytania uczniów i rozdawała autografy, zaszczepiając tym samym wśród najmłodszych swą pasję i zamiłowanie do sportu.
Warto podkreślić, że zawodniczka spotkała się z uczniami szkoły już po raz drugi – wcześniej odwiedziła dzieci w 2009 roku.

I. Kopka